رشیدی كوچی:

بهانه های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو ها مردم را بیشتر عصبانی می کند

بهانه های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودرو ها مردم را بیشتر عصبانی می کند

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه شاهد می باشیم بهانه هایی از جانب خودروسازان برای توجیه کیفیت و ایمنی پایین خودرو ها طرح می شود که مردم را بیشتر عصبانی می کند.


جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به تصاویر انتشار یافته اخیر از باز نشدن ایربگ خودروی ۲۰۶ در تصادفی در اتوبان همت تهران، بیان نمود: وضعیت نامطلوب کیفیت خودرو های داخلی اظهر من الشمس شده است. هرچه هم بیشتر درباره این مورد صحبت نماییم به نظر می آید که آب در هاون کوبیدن است. به جای این که روز به روز کیفیت خودرو های داخلی افزایش پیدا کند، شاهد کاهش کیفیت آن هستیم.
رویه موجود در صنعت خودروسازی نشان داده است که جان مردم برای مدیران این صنعت اهمیتی نداشته و گویا فقط به فکر سود و منافع خود هستندوی در ادامه اظهار نمود: کاهش کیفیت خودرو های داخلی و نحوه توزیع و افزایش قیمت آن هم حکایت افزایش قیمت تعرفه های اینترنت را دارد. روز به روز مردم را ناراضی تر می کند. همان طوری که مقام معظم رهبری هم تاکید داشتند مردم از وضعیت خودروسازی ناراضی هستند و حق هم با مردم است. سوال ما این است که با وجود کیفیت پایین خودرو های داخلی که در تصادفات مختلف به سبب ایمنی پایین منجر به مرگ مردم می شوند، چرا اقدامی صورت نمی گیرد؟
با رویه موجود در صنعت خودروسازی راه به جایی نمی بریم نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده بارها از وضعیت صنعت خودروسازی انتقاد کرده ام. چند روز گذشته هم باردیگر سوالی از وزیر صمت طرح کردم. اما با این رویه ای که در این صنعت پیش گرفته شده است ما راه به جایی نمی بریم. ما از خودروهایی استفاده می نماییم که طراحی و تکنولوژی آن برای ۳۰ سال پیش است. ما نمی توانیم بگوییم این خودرو ها ایمنی کافی را دارند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: متاسفانه بهانه هایی از جانب خودروسازان طرح می شود که مردم را بیشتر عصبانی می کند. این که مدیران صنعت خودروسازی در توجیه کیفیت نامطلوب خودرو ها و بازنشدن ایربگ شان در تصادفات می گویند که این خودرو ها با زاویه مناسب تصادف نکردند، نوعی طنز تلخ به حساب می آید. این جسارت مدیران این صنعت را نشان داده است و این که گویا جان مردم برای این افراد اهمیت چندانی ندارد.
وی ادامه داد: تمام کسانی که از این صنعت با چنین کیفیت نامطلوبی حمایت می کنند، به نظر می آید که فقط به فکر سود و منافع خود هستند. ما تلاش می نماییم که این روند اصلاح گردد. بنده از رسانه ها هم تشکر می کنم. این مطالبه گری باید با جدیت ادامه داشته باشد.
منبع:

1401/02/04
09:28:45
0.0 / 5
1067
تگهای خبر: رهبری , طرح , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱