فیروزی پوربادی:

برای افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت، باید ناوگان ریلی و هوایی کشور تقویت شود

برای افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت، باید ناوگان ریلی و هوایی کشور تقویت شود

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اساسا افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت قطار و هواپیما به نفع صنعت گردشگری کشور است اما در وهله اول باید ناوگان ریلی و هوایی کشور تقویت شده و از شرایط لطمه پذیر موجود بیرون رود.


رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت قطار و هواپیما، اشاره کرد: اساسا افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت قطار و هواپیما بر رونق صنعت گردشگری تاثیر مثبتی برجای خواهد گذاشت. اما متاسفانه شرایط ناوگان حمل و نقل کشور به شکلی نیست که ظرفیت پیش فروش بلیت برای ۶ ماه آتی را داشته باشد چونکه شرکت های هواپیمایی تعدا هواپیمای بالایی ندارند که بتوانند برای ۶ ماه آتی برنامه ریزی انجام دهند.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، در ادامه اظهار نمود: تعدادی از شرکتها تنها با چندین هواپیما درحال فعالیت هستند و در صورتیکه با مشکل تامین قطعه مواجه شوند، بطور کلی برنامه های پروازی آنها به هم می خورد، اما پیش فروش بلیت هواپیما و قطار برای یک بازه طولانی مدت اساسا به نفع صنعت گردشگری خواهد بود و مردم نیز می توانند برنامه ریزی بهتری برای سفرهای خود داشته باشند. اما برای تحقق این امر باید ناوگان ما تقویت شده و هواپیماهای زیادی در اختیار ناوگان هوایی قرار گیرد تا در صورت وقوع مشکلات فنی بتوان هواپیماهای دیگری را جایگزین کرد.
فیروزی پوربادی اشاره کرد: در زمینه ریلی نیز ما حدودا با همین مشکلات مواجه هستیم، متاسفانه ناوگان ما در این عرصه نیز فرسوده است و احتمال بروز مشکلات بالاست. از طرف دیگر ناوگان ما در شرایطی نیستند که بتوانند پذیرای ضررهای احتمالی باشند. در وهله اول باید در امتداد تقویت و بروزرسانی ناوگان ریلی و هوایی کشور گام برداشت و سپس برای افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیت حتی برای یکسال اقدام نمود.1401/02/19
10:04:11
0.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳