تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست مشترک کمیسیون اصل نود با اژه ای

تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست مشترک کمیسیون اصل نود با اژه ای

پارلمان ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک کمیسیون با رئیس قوه قضاییه گفت که، یکی از با اهمیت ترین موضوعات مطرح شده در این نشست، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تاکید بر تکمیل و نهایی کردن سامانه جامع تجارت بود.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نشست مشترک هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس قوه قضاییه، مدیران و معاونانش در دستگاه قضایی و در دفتر رئیس قوه قضاییه، اظهار داشت: با عنایت به لزوم همکاری توأمان بخش نظارتی مجلس در کمیسیون اصل ۹۰ با قوه قضاییه، در این نشست موضوعات و مسائل موردنیاز برای هماهنگی و همکاری دو دستگاه عنوان شد و تفاهماتی در جهت هم افزایی بیشتر صورت گرفت.
وی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این نشست بیان کرد و اضافه کرد: در این جلسه بر لزوم تکمیل و نهایی کردن سامانه جامع تجارت تاکید شد. همینطور با عنایت به تعلل موجود در اجرای قانون به علت ترک فعل دستگاههای مربوطه، مقرر شد کارگروه مشترک دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل گردد و ضمن پیگیری موضوعات، گزارشی برای اقدامات بعدی در اختیار قوه قضاییه قرار دهند تا با متخلفینی که منافع ملی را به خطر انداخته اند، برخورد صورت گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست تعلل در اجرای برخی سامانه ها همچون سامانه املاک و اسکان و سامانه های فروشگاهی مطرح و مقرر شد برای به ثمر رساندن و اجرای درست قانون، اقدامات مشترکی صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به طرح موضوعات اجتماعی و فرهنگی و لزوم نظارت و برخورد با جریان های سازمان یافته ضدفرهنگی در این نشست، بیان نمود: از آنجاییکه فعالیت این جریان ها علاوه بر اینکه برخلاف قانون است، منجر به جرائم مختلف اجتماعی هم در سطح کشور می شود، مقرر شد معاونت جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه جلسات مشترکی را با کمیسیون اصل ۹۰ در این حوزه داشته باشد و گزارشاتی تهیه شود. همینطور بحث عرضه گزارشی از پیگیری های کمیسیون اصل ۹۰ در اجرای قانون حدنگار و برخی عقب افتادگی ها در حوزه اجرای صحیح قانون و همینطور اصلاح بعضی از رویه های غلط در گذشته به استحضار رئیس قوه قضاییه رسید و مقرر شد این گزارشات به صورت مستمر در اختیار رئیس قوه قرار گیرد.
خضریان اظهار داشت: در این جلسه به شکایات واصله از دستگاه ها در مبحث پرونده های در ارتباط با دستگاه قضایی اشاره شد و با تاکید بر هماهنگی بین دستگاه ها مقرر شد برای برخورد با متخلفین همکاریهای لازم صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به جلسه امروز صبح(دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت) اعضای هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با قضات شعب ویژه قوه قضاییه جهت بررسی پرونده های ارجاعی کمیسیون هم اظهار داشت: گزارشی از این نشست به رئیس قوه قضاییه عرضه شد و یکی از تقاضاها این بود که تسریع در رسیدگی به پرونده ها صورت گیرد؛ همینطور رئیس قوه قضاییه تاکید کرد در نظام اسلامی نباید فرد یا افرادی قانون را اجرا نکنند و این پذیرفتنی نیست. ازاین رو از کمیسیون اصل ۹۰ خواسته شد تا موارد مذکور را به صورت مشخص به دستگاه قضایی عرضه کند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان نمود: رئیس قوه قضاییه همینطور در این نشست با تکیه بر مبحث حکمرانی فضای مجازی بعنوان وظیفه همه قوا، رسیدگی به انجام وظیفه دستگاه ها از منظر طرز کار قوا را از وظایف کمیسیون اصل ۹۰ دانست تا نسبت به انجام وظیفه قوای سه گانه در کنار شورایعالی فضای مجازی اقدام گردد.
منبع:

1401/02/27
11:46:54
0.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱