رضایی كوچی با روایت سفر هیاتی از كمیسیون عمران به آبادان

مقصران ریزش متروپل را از تریبون مجلس معرفی می نماییم

مقصران ریزش متروپل را از تریبون مجلس معرفی می نماییم

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس کمیسیون عمران مجلس که بعنوان نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی به آبادان سفر کرده است ضمن تشریح جزئیات نشست بامداد امروز ستاد بحران این سانحه و ضمن اشاره به بسیج امکانات از سراسر کشور در این شهر اظهار داشت: با ورود تجهیزات جدید به آبادان، کار آواربرداری سرعت خواهد گرفت ضمن این که گزارش نحوه امدادرسانی دستگاه ها در مورد سانحه متروپل در صحن مجلس قرائت می شود و اشخاص و دستگاههای متخلف به دستگاه قضایی معرفی می گردند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس و تعدادی از نمایندگان مجلس که به نمایندگی از رئیس مجلس جهت بررسی سانحه متروپل در شهر آبادان حضور پیدا کرده است، در جلسه تخصصی ویژه بررسی این سانحه حضور بهم رساندند.
جلیل مختار و سید محمد مولوی نمایندگان آبادان، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، اسماعیل حسین زهی نایب رییس کمیسیون عمران و نماینده خاش و میرجاوه، عبدالجلال ایری نماینده کردکوی و سخنگوی کمیسیون عمران، اقبال شاکری نماینده تهران، احمد محرم زاده نماینده اهر و هریس و عضو کمیسیون عمران مجلس، احمد وحیدی وزیر کشور، استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر، اعضای نظام مهندسی، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون عمرانی استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر و مدیرکل بحران استانداری خوزستان هم در این جلسه تخصصی حضور داشتند.
رضایی کوچی درباره جزئیات این نشست که بامداد امروز در آبادان برگزار شد اظهار داشت: امروز به نمایندگی از آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در خدمت مردم عزیز آبادان هستیم و جانباختن برخی از عزیزان در سانحه فرونشست ساختمان متروپل در این شهر را به مردم عزیز آبادان تسلیت می گویم.
وی با بیان اینکه «برای تسریع نحوه امدادرسانی به مصدومان و آزادسازی افراد محبوس شده در این ساختمان، جلسه مدیریت بحران با حضور وزیر کشور تشکیل شد»، اظهار داشت: وزیر کشور در این زمان به صورت مستمر با حضور مسؤلان دستگاههای مربوطه شامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و مسؤلان استانداری استان خوزستان در این منطقه حضور داشتند و در نشست امروز تصمیمات مطلوبی اتخاذ شد تا هرچه زودتر بتوانیم افراد زنده محبوس شده و یا اجسادی باقی مانده در زیر آوتر را خارج کرده و این ساختمان به سرعت تعیین تکلیف شود.
وی اضافه کرد: همینطور تصمیم گرفته شد یک سخنگوی واحد برای اطلاع رسانی صحیح در سطح جامعه انتخاب گردد. الان برخی از افرادی که تجربیات خوبی را در روند امدادرسانی در حادثه ساختمان پلاسکو کسب کرده بودند از تهران در شهر آبادان حضور پیدا کردند و همه امکانات و ظرفیت های موجود در کشور در حوزه امدادرسانی در آبادان مستقر هستند ضمن اینکه تجهیزات جدیدی به شهر آبادان منتقل شده است، ازاین رو تا چند ساعت آینده عملیات جدیدی شروع شده و با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات موجود در سرتاسر کشور بسیج می شوند تا هر چه سریعتر این عملیات تکمیل شود.
رییس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: تاکید ما بر این است که از ظرفیت افرادی که در شهرداری تهران تجربه لازم در حوزه امدادرسانی را دارند هم استفاده نماییم ازاین رو امیدوارم بزودی این ساختمان تعیین تکلیف شود. ما گزارشی از نحوه امدادرسانی دستگاه ها و اشخاص و دستگاه هایی که در مورد بروز این سانحه متخلف شناخته شده و قصوری داشته اند را تهیه کرده و دو هفته آینده در صحن مجلس قرائت خواهیم کرد؛ همینطور افراد متخلف را هم به مردم و هم به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.
منبع:

1401/03/06
11:31:18
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام