موسوی لارگانی:

اعتمادسوزی بزرگترین زیان وارده به بورس است

اعتمادسوزی بزرگترین زیان وارده به بورس است

پارلمان ایران دات کام: رییس هیات تحقیق و تفحص از سازمان بورس اظهار داشت که اعتمادسوزی بزرگترین زیان وارده به بورس است و نمی توان بدون تعیین تکلیف آن ضرر هنگفت، به ⁧‫رونق مجدد‬⁩ بورس امید زیادی داشت.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای شورای اسلامی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:
«طبق بررسی ها سرمایه کسانی که سال ۹۹ در ⁧‫بورس‬⁩ هدر رفت متاسفانه برای همیشه قابل برگشت نیست. فقط می ماند ⁧‫محاکمه بانیان‬⁩ این وضع فجیع و پس گرفتن اموال نامشروعشان. جریانی متصل به دولت وقت که با رانت اطلاعاتی سود چندهزار میلیاردی برده است. سخن از ذوب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه است.
تحقیقات هیئت تحقیق و تفحص مجلس از ابعاد پنهان ماجرا، نشان میدهد اعتمادسوزی بزرگترین زیان وارده به بورس است و نمی توان بدون تعیین تکلیف آن ضرر هنگفت، به ⁧‫رونق مجدد‬⁩ بورس امید زیادی داشت. ⁧‫اعتماد سوزی‬⁩ به حدی عمیق است که پرکردن آن سیاهچاله جز با مجازات واقعی و شدید مسببان امکان پذیر نیست.»
آبان سال قبل نمایندگان مجلس مصوب کردند که از عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار تحقیق و تفحص شود؛ سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان رئیس هیات، فتح الله توسلی نماینده بهار و کبودر آهنگ و مهدی طغیانی نماینده اصفهان بعنوان نواب رییس و علی رضایی نماینده کنگاور بعنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص تعیین شدند.
منبع:

1401/03/17
11:53:33
0.0 / 5
248
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام