در جلسه فراكسیون مستقلین ولایی

ساداتی نژاد: معوقات و چک های برگشتی کشاورزان برای دریافت تسهیلات جدید اعمال نمی گردد

ساداتی نژاد: معوقات و چک های برگشتی کشاورزان برای دریافت تسهیلات جدید اعمال نمی گردد

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به حضور وزیر کشاورزی در جلسه امروز این فراکسیون اظهار داشت که طبق توضیحات وزیر کشاورزی اقدامی صورت گرفته که به باعث آن بانکها معوقات و چک های برگشتی دامداران و کشاورزان را برای دریافت تسهیلات جدید اعمال نکنند.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز فراکسیون مستقلین ولایی اظهار داشت: در ابتدای این جلسه فراکسیون درباره قطعنامه شورای حکام و دسیسه های تروئیکای اروپا به همراه آمریکا بحث و بررسی انجام داد و این قضیه را بررسی کرد. همینطور از دولت خواست که به مذاکرات ادامه داده و منافع ملی را اولویت قرار دهد. علاوه بر این زیر بار تعهدات جدید کشورهایی که درصدد فشار آوردن به ایران هستند، قرار نگیرند.
وی ادامه داد: بحث بعدی مبحث گرانی کالاها و کوچک تر شدن سفره های مردم و افزایش هزینه ها با وجود ثابت ماندن درآمدها بود. این که قیمت دلار به بالاترین مقدار خود طی ۴۳ سال قبل رسیده و ارزش پول ملی هم به کمترین میزانش رسیده است، تاکید شد که باید فکری به حال اقتصاد کشور شود.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی اظهار داشت: ادامه جلسه با حضور وزیر کشاورزی تشکیل شد. نمایندگان دغدغه هایشان را همچون افزایش قیمت نهاده های دامی، کمبود نهاده ها و دغدغه کشاورزان از عدم دریافت تسهیلات بانکی بیان نمودند و آقای ساداتی نژاد هم نظرات نمایندگان را گوش داد و اعلام نمود که بزودی تأمین مالی برای نهادهای کشاورزی انجام می شود و دولت مشکلی برای تأمین نهاده ها ندارد.
وی ادامه داد: بحث بعدی درباره عرضه تسهیلات بانکی بود که اعلام گردید با اقدام وزارت کشاورزی بانکها معوقات و چک های برگشتی دامداران و کشاورزان را برای دریافت تسهیلات جدید اعمال نخواهد کرد. در نهایت وزیر خوش بین بود که بزودی از گردنه عبور کرده و موانع از سر راه برداشته می شود. اگر تولید به اندازه کافی باشد قیمت ها پایین آمده و توان خرید مردم زیاد می شود.
منبع:

1401/03/23
08:52:39
0.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام