طرح نگهبان محله راهکار نوروزی برای کاهش سرقت

طرح نگهبان محله راهکار نوروزی برای کاهش سرقت

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت که با اجرای طرح «نگهبان محله» هم جلوی سرقت منازل گرفته می شود و هم پلیس آزاد می شود تا گشت زنی های روزانه خودرا انجام دهد و جلوی کیف قاپی را بگیرد.


حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به طرح پیشنهاداتی درباره عدم تناسب مجازات و جرم در موضوع سرقت و لزوم افزایش مجازات سرقت و کیف قاپی با تاکید بر این که این اقدام مبارزه با معلول است و من مخالفم آن هستم، اشاره کرد: اعتقاد من این است که در سراسر کشور طرح «نگهبان محله» را اجرا کنیم؛ یعنی هر خیابان و کوچه و خانه ای مبلغی در حدود ۱۰- ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند و کیوسک هایی برپا و نگهبانان محله در آن مستقر شوند؛ در این صورت جلوی سرقت گرفته می شود.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح نگهبان محله پلیس آزاد می شود تا گشت زنی های روزانه خودرا انجام دهد و جلوی کیف قاپی را بگیرد.

بیشتر بخوانید:
هر آنچه باید در مورد جرم و مجازات «سرقت» بدانیم

نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به تعداد زندانیان در کشور اشاره کرد: ما نشسته ایم و فقط می گوییم که یک سارق را دو سال به زندان بیندازیم و دیگری را ۲۰ سال زندانی کنیم؛ این درحالی است که امروز تعداد زندانیان به ۲۴۰ هزار نفر رسیده است و داخل زندان ها را نمی توانیم کنترل نماییم و مشکلاتی دراین زمینه به وجود آمده است.

نوروزی اشاره کرد: با اجرای طرح نگهبان محله در همه محله ها، خانه های خالی، خانه های محل فساد و خانه های مشکوک به بخش امنیتی شهر گزارش و کنترل می شوند. من مدتی پیش طرح نگهبان محله را از تریبون مجلس اعلام کردم و اجرائی شدن آنرا دنبال خواهم کرد.
1401/04/20
20:13:23
0.0 / 5
296
تگهای خبر: طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴