سفر نماینده مردم ملایر و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ازبکستان

سفر نماینده مردم ملایر و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ازبکستان

همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی استفاده از دیپلماسی پارلمانی برای توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان و کشورهای آسیای میانه  را از با اهمیت ترین اهداف سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ازبکستان دانست.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا حجت الاسلام احد آزادی خواه روز سه شنبه ۲۱ تیر ماه در رأس یک هیات پارلمانی به ریاست محمدباقر قالیباف وارد تاشکند شد و مورد استقبال رسمی رییس مجلس قانون گذاری جمهوری ازبکستان قرار گرفتند.
آزادی خواه با اعلان اینکه ازبکستان جزو کشورهای پرجمعیت آسیای میانه و از کشورهای موثر در شانگهای است، اظهار نمود: ما از سال آینده به عنوان عضو دائم و اصلی شانگهای خواهیم بود که این فرصتی مناسب برای توسعه روابط بین دو کشور است و در زمینه منطقه ای و جهانی فرصت هایی را فراهم می آورد.
وی با اشاره به این که ازبکستان هم مرز با افغانستان است، اظهار داشت: از موضوعات مورد توجه این دو کشور مبارزه با تروریسم و مواد مخدر بوده و همکاریهای دوجانبه در امنیت پایدار افغانستان و دولت آینده این کشور بسیار موثر خواهد بود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از دیپلماسی پارلمانی برای توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان و کشورهای آسیای میانه از با اهمیت ترین اهداف سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ازبکستان است.
منبع:

1401/04/23
13:35:48
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲