واکنش یک نماینده مجلس به صحبت های رئیس جمهور سابق

واکنش یک نماینده مجلس به صحبت های رئیس جمهور سابق

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها توانست با برگرداندن مولفه های قدرت جمهوری اسلامی قدرت دیپلمات ها را برای مذاکره بازتر کند و امروز بخشی از توانمندی ما در میز مذاکره حاصل طرح مصوب مجلس است.


ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به صحبت های اخیر رئیس جمهور سابق درباره تحریم ها اظهار داشت: به نظر می آید آقای روحانی گرفتار فراموشی شده است. متاسفانه در دولت قبل هیچ تلاشی برای گرفتن تضمین از سوی مقابل نشده بود و حتی آقای روحانی ادعا می کرد ما در خلال ۴۸ ساعت می توانیم برداشتن تحریم از سوی غرب را راستی آزمایی نماییم در صورتیکه فرایند فروش یک تانکر نفت هم بیشتر از یک ماه طول می کشد.
نماینده مردم دشتستان در مجلس اضافه کرد: در حالی آقای روحانی ادعا می کند که می توانست در اسفند ماه ۹۹ تحریم ها را آخر دهد که نظام به او و برنامه هایش ۸ سال زمان داد و به غیر از حرف و وعده های پوچ ما شاهد هیچ پیشرفتی در کار نبودیم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصوب مجلس شورای اسلامی توانست با برگرداندن مولفه های قدرت جمهوری اسلامی قدرت دیپلمات ها را برای مذاکره بازتر کند و امروز بخشی از توانمندی ما در میز مذاکره حاصل طرح مصوب مجلس است.
رضایی افزود: اگر با دست فرمان آقای روحانی وضع کشور ادامه پیدا می کرد، مطمئن باشید نه از تاک خبری می ماند و نه از تاک نشان. با نزدیک شدن به انتخابات بانیان وضعیت موجود باز هم تمایل به برگشت به قدرت کرده اند و برای دستیابی به قدرت خیز برداشته اند؛ این که بعد از مدت ها آقای روحانی در فضای سیاسی پدیدار شده به خاطر همین برنامه سیاسی است.
منبع:

1401/04/28
21:38:47
0.0 / 5
111
تگهای خبر: برنامه , دولت , طرح , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام