نماینده مجلس :

دولت دو وزیر معرفی نکند، استیضاح فاطمی امین را پیگیری می کنیم

دولت دو وزیر معرفی نکند، استیضاح فاطمی امین را پیگیری می کنیم

به گزارش پارلمان ایران دات کام، مهر نوشت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: در صورت موافقت مجلس با تفکیک وزارت صمت، دولت باید حتما دو وزیر برای وزارت صنعت و وزارت تجاری به مجلس معرفی نماید.لطف الله سیاهکلی درباره ی تفکیک وزارت صمت، اظهار داشت: بنده موافق تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت هستم، چونکه دلیلی ندارد بخش صنعت و تجاری در یک وزارتخانه تجمیع شود.
وی گفت: بخش صنعت باید متمرکز بر تولید داخلی باشد، اما ادغام بخش تجاری در صنعت، معدن موجب شد که بخش صنعت روی موضوع تنظیم بازار متمرکز شود و از بخش توجه به تولید بازبماند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هم اکنون ما هم در بخش تولید و صنعت مشکل داریم و هم در بخش تنظیم بازار مشکلات جدی وجود دارد. از آنجا که حوزه تجاری برای وزارت صمت مشکلاتی را به وجود آورده و سبب شده است وزارت صمت درگیر مسائل تجاری باشد، باید دو وزارتخانه مجزا برای صنعت و تجاری تشکیل گردد.
سیاهکلی اشاره کرد: در صورتیکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تفکیک شود، بخش صنعت روی مسائل مربوط به خودش متمرکز می شود و بخش تجاری هم به وظایفی چون تنظیم بازار، واردات و صادرات می پردازد.

بیشتر بخوانید: حذف وزیر «صمت» از دولت، بزنگاه سنجش اقتدار و اعتبار قالیباف
مخالفت قاطع اکثریت اعضای ۲ کمیسیون مجلس با تفکیک وزارت «صمت»
چرا رئیسی وزرای جدید را به مجلس معرفی نکرد؟ / سرپرست فعلی وزارت رفاه، وزیر خواهد شد
وی درباره ی جو عمومی مجلس نسبت به تفکیک وزارت صمت، اظهار داشت: دولت که با تفکیک وزارت صمت موافق است، اما نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت متفاوت می باشد و این مساله در مجلس هم موافقان و هم مخالفانی دارد. باید ببینیم نمایندگان در صحن مجلس چه تصمیمی درباره ی این مساله می گیرند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در صورت موافقت مجلس با تفکیک وزارت صمت، دولت باید حتما دو وزیر برای وزارت صنعت و وزارت تجاری به مجلس معرفی نماید. استیضاح وزیر صمت هنوز پابرجا است و اگر دو وزیر به مجلس معرفی نشوند، بطور قطع باردیگر این مساله در مجلس پیگیری خواهد شد.21220

1401/06/15
23:19:29
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲