نماینده مجلس :

هدف مصوبه شورای عالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود، نه بستن

هدف مصوبه شورای عالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود، نه بستن

به گزارش پارلمان ایران دات کام، فرهنگی، نماینده تبریز اظهار داشت: شما می گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد مبحث را دنبال می کنید، هدف مصوبه شورای عالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به دولت و نهادهای مسئول و در رابطه با شرایط و حوادث اخیر کشور، اظهار داشت: تا چه زمانی ضعف عدم پیشبینی صحنه هایی که در ایام اخیر رخ داد را شاهد خواهیم بود و تا چه زمانی این شرایط ادامه دارد؟ سهم نهادهای مختلف فرهنگی، آموزشی، نظامی و انتظامی و امنیتی در پیشگیری از ابعاد مختلف این قبیل حوادث چیست؟
نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم ضمن اشاره به مبحث فضای مجازی، اضافه کرد: در هیچ جای دنیا فضای مجازی مانند کشور ما بدون ضابطه و قید و بند نیست، اتحادیه اروپا مقررات محافظت از داده های عمومی (GDPR) را دارد، شورای عالی فضای مجازی هم در ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ مصوبه ای داشت اما چرا دولت آنرا اجرا نکرده است.
فرهنگی خاطرنشان کرد: شما می گویید دولت قبل انگیزه و اراده نداشته است، شما که دارید چرا با روش صفر و صد مبحث را دنبال می کنید، هدف مصوبه شورای عالی فضای مجازی ساماندهی و پاسخگو کردن بود نه بستن.
وی خاطرنشان کرد: چرا دولت سکوها و پلتفورم های داخلی را تقویت نمی نماید. دولت و دستگاههای مختلف این گونه منفعل عمل نکنید، مبتکرانه عمل کنید.


بیشتر بخوانید: فیلم سید ابراهیم رئیسی خرداد 1400: چه کسی اینستاگرام را که مردم از آن نان می خورند، تعطیل می کند؟ دفاع تمام قد عزت الله ضرغامی از اینترنت: « اینترنت آمده تا انقلاب اسلامی را نجات دهد» استقبال کیهان از فیلترینگ و محدود کردن فضای مجازی/ موج استقبال از پیام رسان های داخلی به راه افتاده است


منبع:

1401/07/11
11:03:04
0.0 / 5
162
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱