حسینی خبر داد

شنیدن دغدغه های نمایندگان توسط وزیر جدید پیشنهادی کار در کمیسیون اجتماعی

شنیدن دغدغه های نمایندگان توسط وزیر جدید پیشنهادی کار در کمیسیون اجتماعی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر جدید پیشنهادی کار در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: مرتضوی با حضور در جلسه کمیسیون از دغدغه های نمایندگان در رابطه با این وزارت خانه آگاه شد.


سیدکریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلسه امروز دو مبحث داشت، اظهار داشت: مبحث نخست، اولین نشست وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی با کمیسیون اجتماعی بود که در جلسه حضور یافت و نقطه نظرات نمایندگان را شنید.
وی ادامه داد: همینطور وزیر پیشنهادی کار دغدغه های نمایندگان عضو کمیسیون در مورد نحوه ارتباط و همکاری وزیر با کمیسیون تخصصی این وزارت خانه که کمیسیون اجتماعی است را شنید و در مورد اهمیت وزارت کار و گستردگی و زیرمجموعه های آن صحبت شد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجموع اعضای کمیسیون، آقای سید صولت مرتضوی را با عنایت به سوابق و تجاربی که دارد شخصیت مناسب و ممتازی برای این وزارت خانه می دانستند و در ادامه قرار شد فردا (دوشنبه) جلسه دیگری برای عرضه برنامه ها و پاسخگویی وی به نمایندگان برگزار گردد.
حسینی مبحث مطرح دیگر در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی را بحث «حق مناطق جنگی» بیان کرد و اظهار داشت: به تازگی با حکم دیوان عدالت اداری این حق باطل شده بود و استفساریه آن امروز باردیگر در کمیسیون عنوان شد که اعضای کمیسیون به اتفاق آرا این استفساریه را پاسخ دادند؛ چونکه کلیات آن در صحن علنی مجلس تصویب شده و مقرر شد که در اولین نشست در این هفته طرح شده و برای تایید به شورای نگهبان برود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در جمع بندی جلسه امروز کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: بر این اساس مقرر شد افرادی که از آغاز جنگ در مناطق جنگی شاغل بوده اند و همینطور کسانی که هم اکنون در این مناطق مشغول به کار هستند، حق مناطق جنگی را تا سقف ۲۵ درصد حقوق دریافت نمایند.
منبع:

1401/07/25
09:19:04
0.0 / 5
159
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵