آخرین وضعیت طرح ساماندهی تجمعات از زبان رئیس کمیسیون امور داخلی

آخرین وضعیت طرح ساماندهی تجمعات از زبان رئیس کمیسیون امور داخلی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: طرح ساماندهی تجمعات در کارگروهی ذیل این کمیسیون درحال بررسی است و سپس بر مبنای اولویت در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت.


محمدصالح جوکار در گفتگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت طرح ساماندهی تجمعات در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان نمود: این طرح از دستور کار کمیسیون خارج نشده و در کارگروهی ذیل کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درحال بررسی است.
نماینده مردم یزد در ادامه با اشاره به اینکه این طرح دارای مزایایی است، اظهار نمود: بر طبق این طرح چهارچوب اعتراضات و اغتشاشات از یکدیگر جدا می شود. از طرفی شاهد مسئولیت پذیری از جانب کسانی که قصد اعتراض به موضوعی یا برگزاری تجمعات را دارند، خواهیم بود و برابر قانون اساسی این امکان فراهم خواهد شد تا مردم آزادانه حضور یافته و اعتراض خویش را مطرح کنند.
رئیس کمیسیون امورداخلی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در آینده نه چندان دور طرح ساماندهی تجمعات از کارگروه به صحن کمیسیون می آید و نهایی خواهد شد.
جوکار اظهار داشت: تلاش ما اینست تا با به نتیجه رسیدن این طرح شاهد ایجاد بستری مناسب برای شنیده شدن صدای اعتراضات مردمی باشیم. این اقدام گامی مثبت در کارنامه مجلس یازدهم به حساب می آید.
منبع:

1401/08/22
08:57:04
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام