منصوری:

پرستاران بار اصلی درمان را بر دوش می كشند

پرستاران بار اصلی درمان را بر دوش می كشند

پارلمان ایران دات كام: ایسنا/مركزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جامعه پرستاری بار اصلی درمان و تامین سلامت مردم را بر دوش می كشند.محمدرضا منصوری در آئین تجلیل از پرستاران شهرستان زرندیه اظهار نمود: پرستاران بعنوان مجاهدان حوزه بهداشت و درمان با وجود كاستی ها و مشكلات فراوان خدمات شایانی را به بیماران ارائه می دهند.

وی در ادامه اظهار داشت: با وجود اینكه مشكلات اقتصادی كشور را با مشكل فروش نفت و محدودیت های مالی مواجه كرده است، اما در همین مدت بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان زرندیه با حضور وزیر بهداشت راه اندازی شد و سبب ارتقای فاكتورهای درمانی این منطقه شده و حجم قابل توجهی از مراجعات مردمی در حوزه درمان به شهرهای دیگر را كم كرد.

منصوری با اشاره به راه اندازی ۲۴ درمانگاه جدید در ساوه و زرندیه اظهار نمود: افتتاح این مراكز درمانی با مشاركت خیرین و حوزه سلامت توانسته است قسمتی از مطالبات مردم در حوزه سلامت را برآورده كند.

وی همین طور به معوقات پرستاران اشاره نمود و اظهار داشت: دانشكده علوم پزشكی ساوه در حوزه معوقات وضعیت بهتری نسبت به سایر دانشكده ها دارد. در بعضی استانها معوقات به بیشتر از ۶ ماه رسیده است.

وی افزایش بودجه حوزه سلامت ساوه و زرندیه از ۲۴ میلیارد تومان به ۴۴ میلیارد امسال را سبب كسب رتبه برتر دانشكده علوم پزشكی دانست و اضافه كرد: سلامت و امنیت دو نیاز تحقق توسعه پایدار می باشد و باید از همه ظرفیت ها برای تامین این نیازها بهره برد.

در ادامه امام جمعه زرندیه اظهار داشت: پرستاری یك حرفه نیست بلكه یك مسئولیت مقدس در كاهش آلام بیماران است.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی اضافه كرد: نباید به كمبودهای موجود در بحث مالی توجه كرد، نگاه پرستاران باید به عظمت كارشان باشد و اینكه تیمار كردن یك بیمار چقدر مقدس و باارزش است. اساسا دعای یك بیمار بدرقه راه شما خواهد بود.

در این مراسم از پرستاران نمونه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

منبع:

1398/10/12
11:00:57
5.0 / 5
4838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱