یوسف نژاد: مجلس از پیشنهادات فعالان اقتصادی در مورد لایحه تجارت استقبال می كند

یوسف نژاد: مجلس از پیشنهادات فعالان اقتصادی در مورد لایحه تجارت استقبال می كند

پارلمان ایران دات كام: یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه مجلس از پیشنهادات مستدل كارشناسان اقتصادی درباب لایحه تجارت استقبال خواهدنمود.


علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برخی انتقادات فعالان اقتصادی نسبت به لایحه تجارت اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ الی ۹۰ سال از قانون تجارت می گذرد و طبیعتا ما در این زمینه نیاز به تغییرات داشتیم البته قسمتی از انتقادات به نظر من وارد است اما علاوه بر كمیسیون قضایی كه كمیسیون اصلی بررسی كننده این لایحه بوده كمیسیون اقتصادی هم بعنوان كمیسیون فرعی این لایحه را مورد بررسی قرار داده است.
وی افزود: جهت بررسی این لایحه زحمات زیادی كشیده شده كه قابل انكار نیست، ضمن این كه در جلسات رسمی بررسی آن از اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی هم دعوت به عمل آمد و آنها نیز در این زمینه اظهار نظر كردند. به هر حال برخی مفاهیم، اصلاحات و فرآیندها فراتر از موضوعات ملی است و در حوزه روابط منطقه ای و بین المللی مفاهیم جدیدی را وارد فضای اقتصادی كرده است.
این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «منتقدان لایحه تجارت می توانند استدلال های خودرا به مجلس و هیئت رئیسه بفرستند»، اشاره كرد: مجلس با روی باز از پیشنهادات استقبال می كند؛ البته برخی نقطه نظرات كلی است و لازم است منتقدان پیشنهاد مشخص خودرا مطرح كنند. آیا واقعا همه این لایحه از نظر آنها ایراد دارد یا پیشنهاد مشخصی در مورد یك حكم خاص دارند؟ اگر اتاق ها و تشكل های تخصصی اقتصادی نظری در این مورد دارند می توانند آنرا به مجلس بفرستند.
یوسف نژاد درانتها با بیان این كه «حتی پس از تصویب لایحه تجارت می توان نظرات منتقدین را در اصلاحیه ها لحاظ كرد»، اظهار داشت: ما معتقدیم قانون باید واقع بینانه، به مصلحت مردم، راه گشا و تسهیل كننده امور باشد و به رونق و توسعه كمك نماید.
منبع:

1398/06/27
14:20:38
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: تصویب , حكم , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام