بختیار:

رزمایش كمك به نیازمندان بسیار باارزش است

رزمایش كمك به نیازمندان بسیار باارزش است

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس فراكسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: باید در قالب یك نظام اجتماعی توسعه یافته و ساماندهی منابع، اقشار لطمه پذیر مورد حمایت قرار گیرند.


علی بختیار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بیانات اخیر رهبری در خصوص لزوم ایجاد رزمایش گسترده مواسات برای یاری رساندن به افراد كم بضاعت و نیازمندان، بیان كرد: در شرایطی كه مردم از لحاظ معیشتی وضعیت اقتصادی مناسبی نداشتند، كشور ما با مشكلی دیگر به نام ویروس كرونا روبرو شد كه شرایط را برای اقشار لطمه پذیر سخت تر كرد و این قشر را در تنگناهای معیشتی قرار داده است.
ایشان سپس اظهار نمود: ما شاهد بودیم كه از همان روزهای ابتدایی، مردم و خیرین به میدان آمده و در سراسر كشور ماسك، دستكش و مواد ضدعفونی كننده تهیه كرده و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادند حتی بعضی از منازل به كارگاه تولید ماسك تبدیل شد.
نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: وجود نیروهای خودجوش مردمی برای كمك به نیازمندان در كشور بسیار باارزش بوده و ما در هیچ كجای دنیا نمی بینیم كه مردم با ایثار و به صورت جهادی در بحران ها با هم همدل شده و دست به دست هم دهند. باید قدر این حركت را دانست و از پتانسیل مردمی استفاده نمود. مردم همیشه در صحنه هستند اما دولت می تواند در این عرصه سیاست گذار باشد.
این عضو فراكسیون امید مجلس در ادامه اشاره كرد: دولت باید كار را ساماندهی كرده و بستر لازم را برای كمك خیرین و مردم فراهم آورد و كمك های مردمی را مدیریت كند.
این عضو كمیسیون انرژی مجلس اشاره كرد: از دیگر اقداماتی كه باید از طرف دولت و مجلس صورت گیرد، ایجاد نظام اجتماعی توسعه یافته است. در كشورهای توسعه یافته یكی از ابعادی كه به آن توجه شده توسعه اجتماعی است یعنی دولت خودرا موظف می داند تا به اقشار لطمه پذیر جامعه نظیر سالمندان، معلولان، جانبازان كمك كرده و از آنان حمایت كند.
بختیار در آخر اشاره كرد: در كشور ما نیز باید یك متولی یا یك نهاد مشخص برای پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر خصوصاً جانبازان، معلولان و افراد نیازمند شكل بگیرد و مجلس نیز سال به سال در بودجه منابعی را برای این نهاد بمنظور پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر در نظر بگیرد. باید در قالب یك نظام خاص و ساماندهی منابع، اقشار لطمه پذیر مورد حمایت قرار گیرند.1399/01/25
23:35:22
5.0 / 5
3098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام