انتقاد تند نماینده اصولگرا از حقوقدان شورای نگهبان:

چرا با سلیقه خود انتخابات را مهندسی می كنید؟

چرا با سلیقه خود انتخابات را مهندسی می كنید؟

به گزارش پارلمان ایران دات كام نماینده گرمسار اظهار داشت: اختیار دست حقوقدان شورای نگهبان است و خودش عمل می كند و انتخابات را برمبنای سلیقه خود مهندسی می كند و می گوید من مهندسی نكردم.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، غلامرضا کاتب نماینده اصولگرای مردم گرمسار در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی ماده چهار طرح اصلاح قانون انتخابات، با ارائه پیشنهادی در خصوص اینکه مبنای التزام به اسلام اقرار فرد باشد، اظهار داشت: مهمترین اصل در نظام جمهوری اسلامی اعتماد عمومی است گاهی مطرح می کنند که چرا مجلس در این شرایط به این موارد می پردازد و باید به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کند. مردم از ما می خواهند که عدالت و آزادی در مجلس ذبح نشود و وظیفه ما است که اجازه ندهیم هرکسی برمبنای نظرات شخصی خود نظر ندهد.
او افزود: پیشنهادی که بنده دادم با آقای امیرابادی مطرح کردم و ایشان گفتند در بحث ابراز وفاداری اقرار می شود اما در بحث التزام نمی گردد.
کاتب اظهار داشت: ما در اینجا آورده ایم در ابراز وفاداری به اسلام و نظام ملاک تشخیص آن چیست. یک حقوق دان که تشخیص هم ندارد می گوید تو التزام نداری کاندیدا می گوید دارم اما حقوقدان نمی پذیرد اینجا ملاک چیست؟ هرچیزی که بگوید که اختیار دست حقوقدان شورای نگهبان است و خودش عمل می کند و انتخابات را برمبنای سلیقه خود مهندسی می کند و می گوید من مهندسی نکردم من بعنوان نمونه می گویم در همین انتخابات برادرزاده ام در حوزه انتخابیه قم با ۳۲ سال سن تائید شد وقتی من رد صلاحیت شدم او را منتقل کردیم گرمسار اما وقتی منقل شد او را ردصلاحیت کردند. خب مهندسی یعنی چه؟ یعنی همین ؟
او همین طور اظهار داشت: پیشنهادم این است که ابراز وفاداری باید برمبنای اقرار فرد باشد و در اسلام هم همین است وقتی طرف شهادتین را خواند می گویند مسلمان است اما در نظام جمهوری اسلامی ایران بالا ۱۳۰ نماینده را به عناوین مختلف ردصلاحیت می نماییم. ما قانون گذار هستیم و باید قانون را باید به شکلی بنویسیم که نتوانند از آن برداشت سلیقه ای کنند یا مهندسی کنند و به نظام ضربه بزنند و اعتماد را از مردم بگیرند.
کاتب در پاسخ به پژمانفر نیز اظهار داشت: پژمانفر می گوید مردم تشخیص می دهند باید بگویم شما دارید تائید می کنید و مردم آنچه شما تائید می کنید را تشخیص می دهند وقتی شما افراد را تائید نمی کنید مردم کجا تشخیص بدهند شما دارید بجای مردم تشخیص می دهید.
۲۷۲۱۶منبع:

1399/02/14
21:03:24
5.0 / 5
3143
تگهای خبر: طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲