نماینده مردم سلسله و دلفان خبر داد:

پیگیری جدی همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس

پیگیری جدی همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات كام لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان را بعنوان مطالبه جدی در مجلس یازدهم پیگیری می نماییم.


دکتر یحیی ابراهیمی امروز ۲۶ خرداد در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار نمود: در مجلس یازدهم که یک مجلس انقلابی و کارآمد خواهد بود موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد و همسان سازی حقوق بازنشستگان را یک اولویت مهم و جدی می دانیم.
وی با اعلان اینکه بازنشستگان، جوانان موفق و ساعی روز گذشته بوده که با سپری کردن مسیر زندگی، سرشار از تجربه های بهادار خود آینه تمام نما و الگوی موفقی برای جوانان امروزی خواهند بود، اضافه کرد: تکریم این بزرگان و استفاده از تجربیات گرانبهای آنان می تواند برای رشد و توسعه جامعه امروزی بسیار موثر باشد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم اشاره کرد: بنده نه بعنوان نماینده مردم سلسله و دلفان بلکه در سطح کلان بعنوان نماینده همه مردم ایران در موضوعات کلیدی و حیاتی ورود پیدا کرده و برای مصوب شدن طرح های حیاتی در صحن مجلس از هیچ کوششی فروگذار نخواهم بود.
ابراهیمی اضافه کرد: با استقبال نمایندگان مجلس، به زودی بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.
نماینده مردم سلسله و دلفان بیان کرد: درباب بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان، اشکال وارد شده از جانب دولت، تامیناعتبار این طرح است و با رایزنی های صورت گرفته با سایر نمایندگان و رئیس مجلس یازدهم، راهکارهای لازم برای برطرف شدن این مشکل مطرح می شود.
وی با تاکید بر اهمیت و نقش بازنشستگان در جامعه، اظهار داشت: بازنشستگان بعنوان افرادی که سالیان سال برای نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند، حالا صاحب تجربه و توانمندی های فراوانی هستند بدین سبب هیچ وقت نباید از توانمندی های بازنشستگان غافل شد.
ابراهیمی با اعلان اینکه یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان موضوع همسان سازی حقوق است که در مجلس پیگیری می شود، عنوان کرد: حداقل مستمری سال جاری بازنشستگان طبق مصوبه کمیسیون تلفیق باید به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظرگرفته شود. طبق ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی حقوق و مزایای بازنشستگان نباید کمتر از کارمندان باشد.
ابراهیمی اظهار داشت: هم اکنون میزان مزایای بازنشستگان شامل حق بن، مسکن و اولاد کمتر از کارکنان است، اگر رئیس جمهورورود نکند حقوق ملت ضایع می شود.
این نماینده مجلس یکی از مطالبات بازنشستگان را اجرای قانون متناسب سازی حقوق و مزایای بازنشستگان برشمرد و تصریح کرد: به استناد بند ب ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه که اسفند سال ۹۵ به تصویب مجلس رسیده است باید متناسب سازی حقوق بازنشستگان صورت گیرد.
منبع:

1399/03/27
14:21:49
5.0 / 5
2762
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲