محسنی بندپی:

كمیسیون بهداشت اقدامات دولت در كنترل ویروس كرونا را بررسی خواهدنمود

كمیسیون بهداشت اقدامات دولت در كنترل ویروس كرونا را بررسی خواهدنمود

پارلمان ایران دات كام: نماینده نوشهر اصرار كرد كه بررسی اقدامات دولت برای مقابله با شیوع ویروس كرونا و روش اجرای طرح تحول سلامت از اولویت های كاری كمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم خواهد بود.


محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه کمیسیون های مجلس در دوره یازدهم فعالیت جدی تری خواهند داشت، اظهار داشت: ما در مجلس یازدهم می خواهیم با فعال کردن کمیسیون های تخصصی فرمایش مقام معظم رهبری و امام را که باید مجلس در راس امور باشد را به معنای واقعی اجرا نماییم. رویکرد مجلس یازدهم به موضوعات کارشناسانه خواهد بود. مقرر است در مجلس یازدهم کمیسیون ها قدرت گرفته و نگاه ها تخصصی و علمی باشد.
وی درباره اولویت های کمیسیون بهداشت اظهار داشت: تاکید بر این است که باید وزارت بهداشت قوانین بالادستی را به درستی اجرا نماید. ما با همین رویکرد بر عملکرد وزارت بهداشت در اجرای طرح هایی همچون پزشک خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و نگاه به سلامت جامعه نظارت می نماییم و تاکیدمان بر این است که باید قوانین با دقت اجرا شود.
این نماینده مجلس با اعلان اینکه درباره روش اجرای طرح تحول سلامت انتقاداتی وجود دارد، اضافه کرد: باید روش اجرای این طرح مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد چون هم اکنون هزینه هایی را بر بودجه کشور و نظام سلامت تحمیل کرده که باید بازدهی آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد. کمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم با دقت موضوع طرح تحول سلامت را واکاوی خواهدنمود.
محسنی بندپی بررسی اقدامات دولت در کنترل ویروس کرونا را از دیگر اولویت های کمیسیون بهداشت برشمرد و اظهار داشت: با اقدامات انجام شده میزان مبتلایان و فوتی ها با مبتلاشدن به کرونا کاهش پیدا کرد اما پس از مدتی به دلیلهای مختلف انجام پروتکل های بهداشتی جدی گرفته نشد و الان شاهد افزایش آمار هستیم. ما با هماهنگی وزارت بهداشت و مجموعه دولت موضوع را به صورت کارشناسی بررسی می نماییم تا با اتخاذ تصمیماتی بتوان ضمن کنترل شیوع ویروس کرونا به کسب و کارهای مردم هم ضربه ای وارد نشود.
منبع:

1399/03/28
22:18:58
5.0 / 5
2859
تگهای خبر: پرونده , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱