سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد

بازخوانی سخنان امروز رهبری در جلسه امروز كمیسیون فرهنگی مجلس

بازخوانی سخنان امروز رهبری در جلسه امروز كمیسیون فرهنگی مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات كام سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینكه ˮجلسه امروز كمیسیون فرهنگی به جمع بندی و بازخوانی فرمایشات امروز بامداد حضرت آقا اختصاص داشتˮ، اظهار داشت: سه اولویت در بین اولویت های فرمایشات مقام معظم رهبری یعنی مساله جمعیت؛ مساله ازدواج آسان و مبحث فضای مجازی صراحتا مأموریت مستقیم كمیسیون فرهنگی است.مجید نصیرایی در گفتگو با ایسنا، در مورد جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار نمود: جلسه امروز کمیسیون به جمع بندی و بازخوانی فرمایشات امروز بامداد حضرت آقا اختصاص داشت؛ مأموریت ها و اولویت هایی را که در این سخنان برای مجلس شورای اسلامی تببین شد با نگاه کمیسیون فرهنگی مورد توجه قرار دادیم.

وی اضافه کرد: در این بیانات ۹ اولویت مورد تاکید قرار گرفت که انتظار است این اولویت ها در مأموریت مجلس یازدهم دنبال شود. یکی از این اولویت برای مجلس به صورت کلی در نظر گرفته شد اما در این میان سه اولویت یعنی مساله جمعیت؛ مساله ازدواج آسان و مبحث فضای مجازی صراحتا مأموریت مستقیم کمیسیون فرهنگی است. دوستان در جلسه امروز کمیسیون نسبت به این مباحث یک تحلیل و جمع بندی داشتند. البته جای شادمانی دارد که ما در چندین جلسه گذشته کمیسیون بخش اعظم اولویت هایی که برای خودمان تعریف کرده بودیم حدودا مربوط به همین موضوعات بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در جلسه امروز همینطور مقرر شد کمیته های تخصصی که مقرر است ذیل کمیسیون فرهنگی فعالیت کنند همه یک هم افزایی داشته باشند تا از مجموعه و برآیند فعالیتهای کمیسیون فرهنگی از سه محور مذکور بعنوان اولویت شاهد خروجی مطلوبی در کوتاه مدت؛ میان مدت و دراز مدت باشیم.

نصیرایی عنوان کرد: در جلسه امروز چهار کمیته تخصصی تعریف کردیم. این ۴ کمیته نهایی و اعضای آن مشخص شدند. کمیته برنامه و بودجه و اصلاح ساختار، کمیته زنان، خانواده، جوانان و تربیت بدنی، کمیته تبلیغات اسلامی، ارشاد، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در آخر کمیته فرهنگ، هنر، رسانه و فضای مجازی ۴ کمیته ای هستند که مقرر است ذیل کمیسیون فرهنگی مجلس فعالیت کنند و مقرر است این کمیته ها با هدف سه اولویت ویژه مذکور فعالیتهای خویش را دنبال می کنند.

وی در انتها افزود: برای جلسه روز سه شنبه کمیسیون فرهنگی از مجموعه های مختلف دعوت شده تا گزارشی از آخرین وضعیت ما در حوزه فضای مجازی هم از جهت کمی و هم از جهت کیفی و مباحث در رابطه با فضای مجازی عرضه کنند؛ تا ابعاد این مورد و کزارش های عرضه شده به صورت ویژه مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گیرد.
1399/04/23
11:44:45
5.0 / 5
2597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام