تكذیب خبر تغییر نوع ارز دستگاه های سمعك، تست قند خون و استپلر از نرخ رسمی به نیمایی

تكذیب خبر تغییر نوع ارز دستگاه های سمعك، تست قند خون و استپلر از نرخ رسمی به نیمایی

خبر تغییر نوع ارز دستگاه سمعك، دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه و دستگاه استپلر از نرخ رسمی به نیمایی تكذیب شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، کمیته تخصیص ارز اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای، خبر تغییر نوع ارز دستگاه سمعک، دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه و دستگاه استپلر از نرخ رسمی به نیمایی را تکذیب نمود.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«با توجه به برخی شایعات در فضای مجازی و رسانه ها در مورد تغییر نوع ارز دستگاه سمعک، دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه آن و دستگاه استپلر از نرخ رسمی به نیمایی، به اطلاع می رساند، کمافی السابق ارز نرخ رسمی به واردات این اقلام تعلق می گیرد و نوع ارز آنها تغییری نکرده است. بنابراین عدم رعایت قیمت های اعلامی برای اقلام شده مندرج در پورتال imed.ir توسط بعضی از فروشندگان به منزله گران فروشی و تخلف به حساب می آید و پیگرد قانونی دارد.
بنابر اعلام وبدا، شایان ذکر است قیمت مورد تایید این اقلام در پورتال اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به آدرس www.imed.ir در قسمت "استعلام لیست قیمت کالاهای مصرفی مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی جهت اطلاع رسانی عموم مردم" انتشار یافته و در دسترس می باشد و کلیه تأمین کنندگان مکلف به رعایت قیمت های مصوب و توزیع محصولات مذکور در شبکه توزیع مجاز طبق ضوابط و مقررات بوده و می بایست مطابق بخشنامه های ابلاغی قبلی، نسبت به درج سوابق توزیع در "سامانه کالاهای مشمول ارز رسمی" اقدام کنند».
منبع:

1399/04/26
21:44:09
5.0 / 5
2001
تگهای خبر: ابلاغ , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳