بررسی طرح اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب در كمیسیون شوراها

بررسی طرح اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب در كمیسیون شوراها

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها از بررسی طرح الحاق یك تبصره به قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح الحاق یک تبصره به قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی که در مجلس قبل بررسی شده بود و شورای نگهبان به آن ایراد گرفته بود با حضور نماینده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس اظهار نمود: قرار شد تا کارگروهی ویژه در کمیسیون تشکیل شده و به مسائل مربوط به تشکل های صنفی کانون های بازنشستگان و خانه های نظیر خانه فرهنگ و هنر بپردازد و راجع به هر کدام جداگانه تصمیم گیری کند. در این طرح به صورت کلی به اینها اشاره شده بود. قرار بر این شد تا هر کدام در این کارگروه تعیین و تکلیف شود.
نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در ادامه اشاره کرد: در ادامه طرحی مربوط به بررسی صلاحیت های کاندیدای انتخابات مجلس که در دوره قبل طراحی شده بود و شورای نگهبان به آن ایراد گرفته مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با نظر نماینده شورای نگهبان و مرکز پژوهش ها این طرح به اندازه کافی پاسخگو نبود و قرار شد کارگروهی تشکیل گردد و طرح کامل تر شده و تمام مسائل را در برگیرد. طرح نهایی باید بررسی صلاحیت نمایندگان و زمان بندی ثبت نام را در برگیرد.
ایشان سپس اشاره کرد: در جلسه پس از ظهر کمیسیون نیز مقرر است تعیین تکلیف کمیته های کمیسیون بررسی شود.
منبع:

1399/04/31
14:05:57
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲