نایب رئیس مجلس در دیدار با كعبی:

باید نهضت مردمی جهانی ضد اقدام اخیر امارات راه اندازی شود

باید نهضت مردمی جهانی ضد اقدام اخیر امارات راه اندازی شود

به گزارش پارلمان ایران دات كام نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید نهضت مردمی جهانی در ارتباط با اقدام اخیر امارات راه اندازی شود تا این رژیم بداند كه نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی هزینه سنگینی برایش دارد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که به قم سفر کرده است، بامداد امروز (یکشنبه، ۲ شهریورماه) با آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار با اشاره به دیدارهای هفته گذشته خود با نمایندگان جنبش حماس و جهاد اسلامی، اظهار داشت: پس از حرکتی که امارات در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی انجام داد و زمزمه ای در خصوص نرمال سازی روابط سایر کشورهای عربی همچون بحرین و عمان پیش آمد، تصمیم گرفته شد تا با حضور در قم با علمای فعال در عرصه مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی جلساتی برگزار گردد تا حرکتی از جانب مجلس در اینباره صورت گرفته باشد.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی بیان نمود: علاوه بر این تلاش داریم تا با همه علما در حرکتی که مقرر است شکل بگیرد و منشأ حرکت های جهانی شود، مشارکت داشته باشم.
وی ادامه داد: با عنایت به اقدام اخیر امارات در خصوص نرمال سازی روابط خود با رژیم اشغالگر قدس، اگر بخواهیم از این مورد به آرامی بگذریم و واکنشی نشان داده نشود، بطور قطع کشورهای مزدور عربی این روند را ادامه خواهند داد.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: درگیری های عراق و حادثه اخیر لبنان و بحث انتشار کرونا در جهان سبب شده تا این مساله به حاشیه برود و خوب در انظار عمومی و مردم جهان دیده نشود.
وی با انتقاد از عدم برگزاری جلسات کنفرانس فلسطین و کشورهای اسلامی در مورد نرمال سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: متاسفانه این دو نهاد به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند براین اساس باید نهضت مردمی جهانی راه اندازی شود تا برای امارات بابت این اقدام هزینه سنگین ایجاد کنند.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با عنایت به این که بعضی از کشورهای دوست تحت فشار آمریکایی ها هستند، باید اقدامات را از راه مردم جلو ببریم.
وی بر تحقق کامل امت واحده تصریح کرد و اظهار داشت: امت واحده الهی شکل گرفته اما متاسفانه از انسجام فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برخوردار نیست، براین اساس دولت باید در تحقق این مورد و تبدیل آن به اجتماع مسلمین کمک نماید.
قاضی زاده هاشمی بیان نمود: جریان مقاومت ۳۰۰ میلیون مرتبط در جهان دارد که رهبری انقلاب را پذیرفته اند و با آن بیعت کرده اند اما هم اکنون پیوندهای سیاسی و اجتماعی در هم تنیده نیست و باید در حوزه دولت سازی و جامعه پردازی اقدامات جدی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: یکی از این اقدامات جدی تحقق و بالفعل شدن امت واحده است که در ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی چنین وظیفه ای را باید برای کشورمان فرض نماییم و این امر از راه اتحادیه های مرسوم مانند اتحادیه اروپا و آ سه آن بلکه از راه اتحاد و ارتباط با امت اسلام محقق می شود.
آیت الله عباس کعبی هم در ادامه این دیدار با اشاره به نرمال سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: ارتباط علنی برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با این رژیم تلخ و تاسف بار است، با وجود اینکه جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا برای امت اسلامی روشن شده است و از این بابت طبیعی است که امارات دست به چنین اقدامی بزند چون صف آرایی دشمنان مشخص شده است اما با این وجود جبهه مقاومت، دولت های مقاومت و هم ملت های مقاومت و نخبگان مقاومت و جهان اسلام با یکدیگر متحدند.
وی افزود: ارتباط گیری رژیم صهیونیستی با امارات نه تنها به قدرت پوشالی این رژیم نمی افزاید بلکه سبب سقوط دنباله های آن و همراهان این رژیم می شود.
این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان نمود: این اقدام امارات باعث تنفر بیشتر ملت ها از آنها می شود چون که شرکای رژیم اشغالگر قدس در ریختن خون مسلمانان در فلسطین و تروریسم بین المللی شریک خواهند بود.
وی ادامه داد: این اقدام امارات در نرمال سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی نتیجه ای جز ذلت و فلاکت و خسران بزرگ برای این کشور ندارد.
آیت الله کعبی در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به مسائل موجود در کشور، اظهار داشت: آموزش و پرورش باید پیشاپیش فعال شود و فرهنگ عمومی و آموزش مبتنی بر پایه های انقلاب و ایمان و مبتنی بر تحرک، پویایی، نشاط و معطوف به پایه های انقلاب اسلامی و ایمان باشد و از نظر رشد اخلاقی، فضیلت، مهارت های زندگی، ابداع و نوآوری زیرساخت ها باید فراهم گردد تا این موارد در دانشجویان و دانش آموزان به وجود آید.
وی تصریح کرد: تنها تلفیق علم و ایمان است که کارساز است براین اساس در آموزش وپرورش هنوز اقدامات جدی صورت نگرفته و شاهدیم که فاصله اجرایی زیادی در بحث سند تحول آموزش وجود دارد.
آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات باید تسریع شود.
منبع:

1399/06/02
23:48:25
5.0 / 5
2014
تگهای خبر: دولت , رهبری , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵