سلیمی:

كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ژست اپوزیسیون نگیرند

كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ژست اپوزیسیون نگیرند

یك عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی كاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای رای آوردن حالت اپوزیسیون به خود می گیرند درحالی كه باید بدانند كاندیدای ریاست جمهوری هستند نه رهبر اپوزیسیون.


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گو با ایسنا، درباره چالش های کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 اظهار داشت: هر کسی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کاندیدا می شود باید قدرت اجماع سازی داشته باشد اگر چنین خصوصیت نداشته باشند نمی تواند در عرصه انتخابات و پس از آن توفیق چندانی کسب کند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجهه هستیم این است که بعضی از کاندیداها برای رای آوردن حالت اپوزیسیون به خود می گیرند. آنها باید بدانند که کاندیدای ریاست جمهوری در نظام جمهوری اسلامی هستند و نه رهبر اپوزیسیون.
این نماینده اصول گرای مجلس افزود: واقعیت این است برخی از کاندیداها فقط با شعارهای دهان پر کن وارد عرصه می شوند در حالیکه باید برنامه داشته باشند آن هم برنامه ای برپایه ظرفیت و امکانات موجود. شعار دادن دردی از مردم دوا نمی کنند این که کاندیدایی بگوید مثلا ما با تورم مواجه هستیم، معضل فرار نخبگان داریم یا صنعت ما با چالش مواجه می باشد کافی نیست بلکه باید با عنایت به بودجه و امکانات برنامه مشخصی عرضه کند.
سلیمی همینطور افزود: کسانی که می خواهند کاندیدای ریاست جمهوری شوند باید از ابتدا باید تیم خویش را مشخص کنند و در تاریکی حرکت نکنند در این صورت مردم بهتر سره را از ناسره تشخیص می دهند و همین جا است که شفافیت خویش را نشان داده است.
وی با بیان این که طبق قانون کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید جزو رجال سیاسی و مذهبی مدیر و مدبر باشد اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حتما در 40 سال قبل مسئولیت های در کشور داشته اند و حتما نقشی در وضع موجود داشتند آنها باید بگویند آیا حاضرند نقش خویش را در وضعیت موجود بپذیرند؟ نباید خویش را از این سیستم جدا ببینند طبیعتا اگر کسانی چنین شرایطی داشته باشند لیاقت حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را دارند وگرنه بهتر است این عرصه را به اهلش واگذار کنند.1399/06/05
12:57:44
5.0 / 5
2141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱