سرقینی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

دستور وزارت صمت به خودروسازان

دستور وزارت صمت به خودروسازان

سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: به جهت اینكه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده كه انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحویل خودروسازان در این زمان نسبت به سال قبل ۳ درصد رشد داشته، یعنی با ۳۴۲ هزار تحویل خودرو شامل تعهدات قبلی و جاری که از آغاز سال داشتند، توانستند ۲ تا ۳ درصد رشد داشته باشند.
وی اضافه کرد: از همه اینها مهمتر تعهدات خودرو سازان که گاهی تا ۳۰۰_۴۰۰ هزار دستگاه بوده الان مثلاً تعهدات ایران خودرو به حدود ۴۰ هزار دستگاه رسیده است.
سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت با تاکید بر اینکه ما در تولید مشکل نداریم اظهار داشت: مطمئنم با این روند تولید همه تقاضاها را پاسخ خواهیم داد، منتهی به جهت اینکه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده که انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم، یعنی مثلاً اگر هم اکنون ماهی یک یا دو بار ثبت نام می شود این بشود ماهی سه بار تا مردم بتوانند در این ثبت نام ها شرکت نمایند.
سرقینی افزود: ما وقتی نخستین عرضه خودرو به صورت قرعه کشی را که انجام دادیم برای ۴۰ هزار خودرو ۴ میلیون نفر ثبت نام کردند که همه متعجب شدند، اما امروز برای ۴۰ هزار خودرو که عرضه می شود ۲۰۰ و اندی هزار نفر ثبت نام می کنند، یعنی آن عطش خوابیده است.
سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: مردم مطمئن باشند که این قیمت های قیمت واقعی نیست، تفاوت قیمت کارخانه و بازار نباید آنقدر باشد، به خاطر اینکه ۲۰ تا ۳۰ هزار تعهد یک تعهد جاری است و خیلی نگران کننده نیست. روزی که خودروساز ۳۰۰ هزار تعهد داشت نگران کننده بود اما الان تعهدها در یک نرم عادی است و تولید ما هم نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این بحث را مطرح می کنند که خودرو ها دپو می شود، ما در خودرو سازی یک تولید تجاری داریم و یک تولید مکانیکی، خودرو تجاری آن است که مستقیم از خط تولید به بازار می رود و خودروی مکانیکی آن است که تولید شده اما به علت قطعه ای که کم دارد موقتاً به کف انبار می رود و به مجرد تأمین قطعه تجاری سازی می شود.
سرقینی در انتها اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون روند خوبی برقرار است و من مطمئنم اگر ثبت نام هایمان را بیشتر عرضه نماییم این قیمت ها افت می کند و من در این رابطه هیچ تردیدی ندارم.

1399/06/19
13:00:07
5.0 / 5
1925
تگهای خبر: دولت , سیستم , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام