بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانكی در كمیسیون اقتصادی

بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانكی در كمیسیون اقتصادی

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ایرادات شورای نگهبان به دو لایحه مالیات بر ارزش افزوده و لایحه اصلاح قانون پولی و بانكی كشور در جلسه این كمیسیون آگاهی داد.


مهدی طغیانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس جهت بررسی «لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده شده از شورای نگهبان(۲)» اظهار داشت: حدودا تمامی ایرادات شورای نگهبان بر لایحه مالیات بر ارزش افزوده بررسی و برطرف شد.
وی ادامه داد: بر طبق قانون بعد از ستاندن مالیات بر ارزش افزوده، باید اعتبار حاصله باتوجه به شاخص جمعیت میان شهرها و روستاها توزیع شود اما شورای نگهبان معتقد می باشد این پروسه عادلانه نیست و عدالت ایجاب می کند مباحثی همچون «توسعه نیافتگی» نیز مدنظر قرار گیرد چونکه ممکنست یک منطقه جمعیت کمتر یا عقب ماندگی بیشتری داشته باشد بدین سبب باید باتوجه به این مولفه ها، اعتبارات حاصل از ستاندن مالیات بر ارزش افزوده میان مناطق مختلف توزیع شود، پس مقرر شد مرکز پژوهش ها موضوع را بررسی کند.
طغیانی با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان به «لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» در جلسه کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: نرخ تسعیر پول حذف چهار صفر (تغییر واحد پول از ریال به تومان) بر طبق تعهدات ارزی و ذخایر کشور و مبادلات بین المللی تعیین خواهد شد.
منبع:

1399/06/23
21:55:13
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: قانون , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام