برای بررسی سوال از وزیر كار

جلسه مجلس غیرعلنی شد

جلسه مجلس غیرعلنی شد

به گزارش پارلمان ایران دات كام جلسه مجلس شورای اسلامی جهت بررسی سوال از وزیر كار دقایقی پیش غیرعلنی شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سوال عبدالرضا مصری و رشیدی نمایندگان کرمانشاه از وزیر کار در دستور کار جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت.
قبل از طرح سوال، عبدالرضا مصری درخواست غیرعلنی شدن این جلسه را بیان کرد و در اینباره اظهار داشت: من حدود ۱۸ ماه مبحث را پیگیری کردم که شاید به نتیجه برسد و به صحن کشیده نشود تا وقت نمایندگان هم گرفته نشود.
وی افزود: در قانون برنامه توجهات جدی به اقشار مختلف شده و ما به دنبال رفع مشکل هستیم نه سوال کردن و یقه گرفتن. من ۱۸ ماه است که بین سازمان مدیریت و وزیر محترم برای یک امر قانونی تلاش می کنم و تا الان به نتیجه نرسیده ام. اگر جلسه غیرعلنی باشد خوراکی هم برای برخی فراهم نمی گردد.
مصری همینطور اظهار نمود: طبیعتا علنی بودن جلسه به نفع نماینده سوال کننده است و اگر خود سوال کننده می گوید جلسه غیرعلنی شود حتما به نفع کشور است.
حاجی دلیگانی بعنوان مخالف غیرعلنی شدن جلسه مجلس در این باره اظهار داشت: شفافیت بهتر از این است که بخواهیم مردم در جریان یک مطلب به این مهمی نباشند. دولت خیلی از احکام قانون برنامه را عمل نکرده همچون مبحث سوال آقای مصری که چرا ۲۰ درصدی که برای محرومین و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی باید اضافه می شد اضافه نشد، این حرف درستی است و مردم باید بدانند این اتفاق نیفتاده است.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همینطور اظهار داشت: شفاف سازی حقوق مدیران چه شد؟ چهار سال از اجرای قانون برنامه گذشته ولی سایتی که پس از یکسال باید راه اندازی می شد و عموم مردم آنرا می دیدند راه اندازی نشده است. پیشنهاد من این است که جلسه علنی باشد.
مالک شریعتی هم در اخطاری مستند به اصل ۶۹ قانون اساسی اظهار داشت: جلسه غیرعلنی در شرایط اضطرار و به درخواست نمایندگان برگزار می گردد. این یک مبحث عادی است و مغایر قانون است که جلسه را غیرعلنی نماییم.
علیرضا سلیمی هم در تذکری مستند به مواد ۱۰۲ و ۲۰۷ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه در صورت اضطرار و به تقاضای نمایندگان غیرعلنی برگزار می گردد و تقاضاکنندگان باید ادله را بگویند ما نمی توانیم بدون گفتن ادله این را دربست قبول نماییم، بنابراین سوال باید علنی مطرح شود.
در نهایت درخواست عبدالرضا مصری برای غیرعلنی شدن مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد و نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.
قاضی زاده هاشمی که اداره جلسه را برعهده داشت، با بیان این که این جلسه یک جلسه غیرعلنی رسمی است، اظهار داشت که بعد از آخر سوال از وزیر کار جلسه مجلس شورای اسلامی باردیگر علنی خواهد شد.
منبع:

1399/06/25
12:44:12
5.0 / 5
1944
تگهای خبر: دولت , سایت , طرح , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲