با تصمیم كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

كمیته ای برای چگونگی اداره مهدهای كودك تشكیل می شود

كمیته ای برای چگونگی اداره مهدهای كودك تشكیل می شود

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تشكیل كمیته ای برای رسیدن به سازو كارهایی جهت چگونگی اداره مهدهای كودك و قرار گرفتن در زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد.


احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی جهت پیگیری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد وضعیت مهدکودک ها تشکیل شد. رئیس سازمان بهزیستی توضیح داد که ۷ درصد مهدکودک ها زیرمجموعه این سازمان است و مابقی در اختیار نهادها، سازمان ها و وزارت آموزش و پرورش بوده اما در نهایت نظارت کافی نیست.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره مسائل آموزشی به وضعیت مهدکودک ها اشاره کرده و فرمودند: مهدکودک ها باید مرکز آموزش و پرورش باشند و باید نگاه ها به آن عوض شود چون سن آموزش هم پایین آمده است. با همین دغدغه خیلی از اعضای کمیسیون آموزش معتقدند باید مهدکودک ها زیرنظر وزارت آموزش و پرورش و نه سازمان بهزیستی قرار گیرند. موضوعی که با مخالفت نهاد مهدکودک ها همراه بود. آنها اعتقاد داشتند که بهتر است همین وضعیت ادامه یابد.
فلاحی در آخر اظهار داشت: در نهایت مقرر شد کمیته ای متشکل از سازمان بهزیستی، وزارت آموزش و پرورش و اعضایی از کمیسیون آموزش برای رسیدن به ساز و کارهایی روشن درباره چگونگی اداره مهدکودک ها تشکیل گردد با تاکید بر اینکه باید در مهدکودک ها بحث آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد.
منبع:

1399/06/25
23:42:44
5.0 / 5
1872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳