شریعتی:

بحرین و امارات منافع ملی و منطقه ای خویش را به خطر انداختند

بحرین و امارات منافع ملی و منطقه ای خویش را به خطر انداختند

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو هیات رئیسه فراكسیون دیپلماسی بین المللی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه عقل سیاسی ایجاب می كند كشورهای حاشیه خلیج فارس از مسیر اشتباهی كه پیش گرفتند بازگردند چون كه امضای معاهده با رژیم صهیونیستی تنها فشار سیاسی و اقتصادی بیشتری برای آنها به دنبال خواهد داشت.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن محکومیت نرمال سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی بیان نمود: کشورهای نظیر امارات و بحرین که به دنبال نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند مسیر بسیار خطرناکی را پیش گرفتند که هم منافع خویش را به خطر انداختند و هم منافع ملی و منطقه ای کشورهای منطقه را مورد تهدید قرار دادند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: کشورهای منطقه باید ملاحظات امنیتی و منافع خویش را در نظر گرفته و جلوی این اقدام خائنانه بایستند. چون که این نرمال سازی روابط در وهله اول به ضرر کشورهای منطقه تمام خواهد شد. توطئه طلبی رژیم صهیونیستی بارز است و راه دادن آن به منطقه منافع ملی کشورها را به خطر می اندازد.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید از منافع خود دفاع کنند کشور امارات و بحرین هم باید بداند که مسیری را که پیش گرفتند در وهله اول ضربه ای بزرگی به خود آنان وارد خواهد نمود. رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی در کشورهای حاشیه خلیج فارس غالب است و حضور آنان در این معاهده ننگین بطور قطع به ضرر آنها تمام می شود. چون که اسرائیل دست برتر را نسبت به آنان دارد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: امضای معاهده نرمال سازی روابط تنها فشار سیاسی و اقتصادی بیشتری برای کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال خواهد داشت. عقل سیاسی ایجاب می کند تا کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد چنین معاهده ای نشوند.1399/06/28
14:39:52
5.0 / 5
1920
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳