قالیباف:

شعار مرگ بر آمریكا جز كار و كوشش برای خدمت به مردم نیست

شعار مرگ بر آمریكا جز كار و كوشش برای خدمت به مردم نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه مجلس یازدهم به حواشی كه برای آن ایجاد می كنند توجهی نداشته و تمام تلاش خودرا به كار می گیرد تا در قالب وظایف خود با تاكید بر فرهنگ دفاع مقدس به ایمان به خداوند و باور به سنت های الهی مشكلات مردم را برطرف كند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح نمایشگاه دایمی توانمندی های راهبردی نیروی هوا و فضای سپاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و ایثارگری ملت ایران می باشد و من این هفته را به یکایک ملت عزیز ایران و همه رزمندگان، جانبازان و ایثارگران خصوصاً خانواده معظم شهدا که همیشه سایه سر ما بودند تبریک می گویم. امروز در جریان بازدید از این نمایشگاه بنده از جهات مختلف به یاد تاریخ دفاع مقدس از آن مقطع تا به امروز افتادم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: امروز در این نمایشگاه شاهد رونمایی از دستاوردهایی بودیم که بعد از ۲۴ ساعت پرواز و در هر شرایط آب و هوایی می تواند هر هدفی را در هر نقطه ای انتخاب نموده و آنرا بزنند. در یک کلام می توان اظهار داشت که هفته دفاع مقدس ایام الله است. خداوند در قرآن هم در روزهایی که بر بندگان اش نعمت نازل کرده و هم در روزهایی که بلا بر مردم نازل شده است را ایام الله در نظر گرفته است چونکه در هر دو بعد درس عبرت و یادآوری برای مومنان است. در جنگ بدر، حنین، خیبر و احزاب همگی شامل ایام الله می شود. دفاع مقدس نیز برای ما ایام الله است اما شیطان اهتمام دارد این ایام را از ذهن ما پاک کند تا از آن درس عبرت نگیریم.
ایشان سپس اظهار نمود: رونمایی از این نمایشگاه در هفته دفاع مقدس که جوان ها می توانند در آن حضور یافته و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در آن ببینند گام بلندی است. این نمایشگاه در حوزه هوا فضا دستاوردهای دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده است و می توان آنرا مقدس نامید، چونکه تاریخ یک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت در راه خدا به تصویر می کشد. این نمایشگاه و دستاوردهای امروز حوزه دفاعی کشور نشان میدهد هرجا که به سنت های الهی باور داشته باشیم و اهتمام و تلاش خودرا با بهره بردن از تمام ظرفیت ها به کار گیریم پیروز خواهیم شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مفهوم خودباوری اشاره کرد: این نمایشگاه سنبلی از خودباوری است و «ما می توانیم» را به تصویر کشید. این دو شعار یعنی ایمان به سنت های الهی و تلاش و مجاهدت در راه پیروزی است و قطع امید از دشمنان می باشد. با این باور ما می توانیم در مقابل دشمنان بایستیم و استقلال کشور را حفظ نماییم و شکوه را به مردم عزیز ایران دهیم. این نمایشگاه نشان داد که جوانان با اراده ما با ایمان به وعده الهی می توانند موفق شوند. این نمایشگاه شعار «ما می توانیم » را در همه ابعاد چه در حوزه راهداری و مدیریتی و چه در حوزه ی تکنولوژی و راهبردی ها و تجهیزات به تصویر کشید. این نمایشگاه تبلور عینی ایمان به سنت های الهی و جوانگرایی است.
ایشان سپس اشاره کرد: در ایام ابتدایی جنگ و حتی در ایام آخر جنگ ما حتی در مهمات ساده نیز گرفتار مشکل بودیم در آن روزها ما برای شلیک یک موشک توانایی کافی را نداشتیم، اما امروز با اراده و باور به سنت های الهی و تلاش در این راه توانستیم و موفق شدیم و امروز ماهواره نور را در مدار قرار می دهیم که دشمنان ما را سرافکنده می کند.
قالیباف افزود: همه پروژه ها و طرح ها دارای راه های میانبر است و راه میانبر آنها تکیه بر جوانان و افراد شجاع است که جسورانه تصمیم می گیرند. امروز ما به ابتکارات شجاعانه نیاز داریم که تنها با اتکاء به اراده خداوند در این راه موفق می شویم. ما نیاز به راهبردی های خلاقانه داریم و با تبعیت کورکورانه موفق نمی شویم. دفاع مقدس یک گنجینه است که در همه دوره ها قابل استفاده می باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: سردار حاجی زاده در صحبت های خود به موضوعی اشاره کردند که در مقطعی از زمان دشمنان ما قصد داشتند تا تجهیزات دفاعی را ارزان قیمت به ما دهند، اما با تدبیر رهبری این امر را ما قبول نکردیم. پیروزی های امروز ما نشان میدهد که چه میزان تدبیر رهبری حکیمانه بوده و تبعیت از ایشان ما را امروز به این دستاوردها رسانده است. امروز ما افسوس می خوریم با وجود این همه قدرت در حوزه دفاعی اما در حوزه اقتصاد ضعیف هستیم. دشمن توانست در حوزه اقتصادی به ما فشار بیاورد و متاسفانه ما در این حلقه از زنجیره قوی بودن گرفتار اشکالاتی هستیم.
قالیباف افزود: متاسفانه ما به اقتصاد مردمی اعتقاد نداریم و فرصت را به جوانان نمی دهیم. نگاه مان به بیرون است و در این راه دنبال چاره می گردیم وگرنه خدای دفاع، خدای اقتصاد و معیشت نیز هست و ما در این عرصه نیز با تاکید بر جوانان می توانیم مستقل و مقتدر شویم. ما نیاز به رفتار مومنانه و اخلاق مداری داریم. باید در عرصه ی اقتصاد نیز از دوران دفاع مقدس درس بگیریم. مردم ما در دوران دفاع مقدس به میدان جنگ آمدند و از جان خود و فرزندانشان گذشتند. امروز ناکارآمدی مدیران برای حفظ انقلاب شان تحمل می کنند.
او در آخر اشاره کرد: مجلس یازدهم می کوشد تا در قالب وظایف خود با تاکید بر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کرده و گره از مشکلات مردم بگشاید. نمایندگان مجلس یازدهم هیچ گاه به حاشیه هایی که در مجلس به ناحق برای آنها ایجاد می کنند و افرادی که خود اهل کار نبوده و الان قصد دارند کوتاهی های خودرا به گردن دیگران بیندازند توجهی ندارند. شعار «مرگ بر آمریکا» جز کار، تلاش و خدمت رسانی به مردم نیست و لحظه ای از ذهن نمایندگان مردم در خانه ملت خارج نمی گردد. مجلس یازدهم تمام اهتمام خودرا برای خدمت رسانی به مردم به کار می گیرد.1399/07/06
20:39:42
5.0 / 5
1754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲