سرلشكر سلامی:

تدبیر رهبری آرزوهای سیاسی دشمنان را به هم ریخت

تدبیر رهبری آرزوهای سیاسی دشمنان را به هم ریخت

فرمانده كل سپاه اظهار داشت: سینه های فرماندهان ما گنجینه ای از اسرار شگفت انگیزانگیز است. كسانی كه اینجا هستند پرچم های جهاد را به دست گرفته اند و در تراكم ظاهری قدرت های جهان كه دست در دست یكدیگر دادند نهراسیدند و هرچه به قلب حوادث می رسیدند آرام تر بودند. با ایمان می جنگیدند، جلودار نیروهای خود بودند و آنقدر متواضع بودند كه تفاوتی بین آنها حس نمی شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سردار حسین سلامی که امروز در دومین مراسم "یادها و نام ها" در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران سخن می گفت، اظهار نمود: امروز این افتخارات بزرگ تاریخ، به ما حق حیات، عزت، عظمت و جاودانگی دادند. آنها رمز بقای انقلاب شدند. جنگ دقیق ترین پدیده زندگی بشر است. در جنگ دو طرف منازعه با محاسبه و برآورد دقیق ترین عوامل را محاسبه می کنند. جنگ با حیات و ممات ملت ها مرتبط می باشد. کسی پیروز می شود که بتواند معادله زندگی را بسازد. شگفتی منحصر به فرد دفاع ما در این نهفته است که وقتی جنگی با گستره جهانی ضد ملتی تنها شروع شده چگونه آن ملت پیروز می شود؟ راز اعجاب انگیز این پیروزی در یک حقیقت نهفته است و آن حقیقت، امامت، امام و ولی امر مسلمین است. ژرف اندیش است. نگاه نافذی دارد و از درون ذهن آنها آگاه است. می داند این نبرد با یک ائتلاف ناشناخته اما واقعی شکل گرفته و جغرافیایی وسیع دارد. در این طرف همه شاخصهای ظاهری در نابرابری است.

سردار سلامی اضافه کرد: امام جای مرگ و زندگی را برای یک ملت تغییر می دهد و جنگ را با زندگی تغییر می دهد و آن آغاز تجلی و درخشش احساسات نهفته است که شهادت را به ایده آلی معنوی تبدیل کنند. دیگر جنگ و زندگی یکی هستند. همه جاودانگی را در جنگ دیدند. فرهنگ ایثار و جهاد به یک فرهنگ رایج تبدیل شد و انسان هایی که در جنگ بودند از مرگ و شهادت نمی ترسیدند. کسی که از مرگ نترسد کسی به او غالب نمی گردد. قوه تدبیر او جاری می شود که اثر شجاعت است. این راز پیروزی ها است. امام یاد داد از شوکت دشمن ها نترسند و با ثبات قدم باشند چون روح ها، قلب ها و ذهن ها می جنگند. امام آرامش، توکل، صبر و استقامت می آفریند و برای نظریاتی که می داد مصداق می آورد.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: انسجام و استقامت ملت که به صلابت رهبرش حرکت می کرد عامل شکست دشمن شد. وقتی رهبری چشمه قرار حکمت می شود، تدبیری می کند که نافذ است و در قلب پیروانش می نشیند و پیروانش همچون او می شوند. آیا کسی می توانست از اروند، رمل ها و میدان مین عبور کند؟ هیچگاه هرچه تجهیزات مدرن می شد باید کسی راه می افتاد و کاسه سر خویش را به خدا قرض می داد.
سرلشکر سلامی با اشاره به خاتمه جنگ توضیح داد: در اشکالی خطرناک تر و پیچیده تر و جدی تر، تهدید دشمن ادامه یافت. امام دشمن را از سرزمین مان بیرون راندند، رهبر عزیزمان او را تعقیب کردند. پیشانی جبهه را وسیع کردند و در دور دست ها قدرت ساختند. آرزوهای سیاسی دشمن را در هم ریختند و اجازه ندادند اهداف سیاسی شان را در جهان اسلام تعقیب کنند. جهاد منتشر گردید. جوانان بلاد اسلامی با الگوی جوانان ایران سلاح بدست گرفتند. زمین خدا را برای دشمنان خدا خطرناک کردند. روند تعقیب معکوس شد و ما پیش رفتیم.
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه دشمن در عرصه فتنه اقتصادی حلقه محاصره را تنگ تر کرد تاکید کرد: اما ایستادگی رهبر مدبرانه است چون فرمول های غلبه بر مشکلات را می شناسد و از مقاومت ملت آگاه است. امروز نام ایران را به نام رهبرش به نام ایران با عزت، اقتدار و حُریت می شناسند. می دانند این کشور صلح، عزت را مقتدرانه می خواهد. در دنیای امروز باید یا ضعیف، ذلیل یا تسلیم بود یا عزیز، قوی و مقتدر. راه وسطی وجود ندارد. بدون مقاومت و قدرت نمی گردد در مقابل این شیاطین ایستاد. این تصویری دل انگیز و جذاب از مقاومت یک ملت است. ما تصمیم گرفته ایم این راه را تا آخر با رهبرمان بپیماییم.1399/07/07
13:40:48
5.0 / 5
1788
تگهای خبر: حكم , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲