یوسفی:

حق نداریم در بیان انتقادات خود به شخصیت افراد توهین نماییم

حق نداریم در بیان انتقادات خود به شخصیت افراد توهین نماییم

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه كاربرد ادبیات نامناسب نسبت به مسئولان اجرایی سبب می شود تا مردم ناامید شده و از طرفی زمینه سو استفاده دشمنان نظام اسلامی را فراهم می آورد.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به کاربرد ادبیات نامناسب از جانب بعضی از نمایندگان نسبت به مسئولان اجرایی بیان نمود: یکی از نکاتی که باید مورد توجه همه افراد قرار گیرد جایگاه حقیقی و حقوقی دیگران است. باید زمان مطرح کردن انتقادات نسبت به مسئولان اجرایی و کارگزاران نظام نظیر وزیر یا رئیس جمهور شخصیت حقیقی و حقوقی افراد را مدنظر قرار داده و انتقادهای خویش را در جهت سازندگی و اصلاح امور با ادبیات مناسب مطرح نماییم.
ایشان در ادامه اظهار نمود: هر نقدی باید سازنده باشد و فارغ از هر گونه توهین به افراد صورت گیرد. هدف اصلی ما باید مطرح کردن مشکلات و پیدا کردن چاره مناسب برای حل آنان باشد. مجلس در بعد قانونگذاری می تواند در حل مشکلات موثر واقع شود؛ بعنوان مثال مجلس یازدهم در این چند ماه چندین طرح دو فوریتی در زمینه تأمین کالاهای اساسی مردم و یا تأمین نهاده های کشاورزی تهیه کرده است، اما مسئولیت اجرای این قوانین به عهده دولت می باشد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این مجلس ما شاهد تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور بودیم بعنوان مثال بنده و همکارانم در مورد واگذاری های شرکت هفت تپه مشکلات را مطرح کردیم و یا در بحث افزایش قیمت کودهای شیمیایی و همینطور توزیع نامناسب آن تذکرات خویش را به مسئولان امر مطرح کردیم یا بنده در مورد واگذاری های زمین های شهرداری اهواز که بنا بود برپایه قیمت برج دو واگذار شود تذکر خویش را مطرح کردم. در همه این موارد مطالبه گری ما در قالب قانون بود و هدف اصلی اصلاح امور می باشد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: از طرفی ما نباید به کسی تهمت بزنیم و یا به فردی اهانت نماییم و نمایندگان نمی توانند حکم قطعی در مورد یک فرد مطرح کنند. بلکه وظیفه صدور حکم و برخورد قضایی با دستگاه قضایی کشور است. از طرفی گاها تذکرات نسبت به یک فرد وارد نمی گردد بلکه به یک تشکیلات و یا وزارتخانه باز می گردد ما حق نداریم تا در بیان انتقادات خود به شخصیت افراد توهین نماییم.
وی ادامه داد: همه ما کارگزاران نظام جمهوری اسلامی هستیم کاربرد ادبیات نامناسب سبب ناامید شدن مردم می شود اما اگر نقد سازنده داشته باشیم جلوی تخلفات بموقع گرفته شده و از پایمال شدن حقوق مردم هم جلوگیری می شود. تذکرات نباید همراه با تنش و توهین باشد چون که هم در داخل مردم ناامید می شوند و هم منجر به سو استفاده دشمنان در خارج از کشور می گردد. نه اعتقادات دینی ما و نه اخلاق و منش فرهنگ ایرانی به ما اجازه نمی دهد به شخصیت افراد توهین نماییم.
منبع:

1399/07/13
21:25:45
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: حكم , دستگاه قضایی , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵