در نامه ای صورت گرفت؛

تقدیر ۱5۰۰ پرستار از حضور رئیس مجلس در بیمارستان امام خمینی

تقدیر ۱5۰۰ پرستار از حضور رئیس مجلس در بیمارستان امام خمینی

۱۵۰۰ نفر از كادر پرستاری بیمارستان ها و بخش های كرونا در تهران از حضور رئیس مجلس در بیمارستان امام خمینی و بازدید از بخش بیماران كرونایی تشكر و خواهان حل مشكلات نظام سلامت شدند.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، ۱۵۰۰ نفر از کادر پرستاری بیمارستان ها و بخش های درمانی کرونا و دانشجویان و اساتید هیأت علمی دانشگاه های تهران در نامه ای خطاب به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از حضور وی در بیمارستان امام خمینی (ره) و بازدید از بیماران کرونایی استقبال کردند و خواهان تداوم این حضورها و حل مشکلات نظام سلامت و رسیدگی به مطالبات مدافعان سلامت شدند.
در متن نامه آمده است: سلام بر صبر و مجاهدت حضرت زینب کبری سلام الله علیها، سلام بر روح بلند ۵۰ شهید پرستار در راه مبارزه با ویروس کرونا، سلام بر ایثار زینب وار ۵ هزار پرستار مبتلا به کرونا و سلام بر مجاهدت بی وقفه ۱۱۰ هزار سفید پوش مدافع سلامت.
همانگونه که مستحضرید در هشت ماه اخیر، پرستاران سراسر کشور با مجاهدتی بی نظیر و با تأسی به راه عاشورای حسینی و منطق دفاع مقدس، از هیچ فداکاری و ایثاری برای دفاع از سلامت مردم پرهیز نکرده اند.
پرستاران ما در سرتاسر کشور، ثانیه ای سنگر خدمت را ترک نکردند و با وجود ناملایمات، بی توجهی ها و تصمیمات خلق الساعه همانند مجاهدان خستگی ناپذیر سال های دفاع مقدس در مقابل ویروس خطرناک کووید ۱۹، سینه سپر کردند تا مردم صدمه نبینند.
سفیدپوشان مدافع سلامت در وجب به وجب خاک ایران اسلامی، لحظه ای به منافع شخصی خود نیندیشیده اند و بعضی از آنها در این راه به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمده اند.
پرستاران کشور هم قسم شده اند که بدون توجه به بی تدبیری ها و سو مدیریت ها فقط به سلامت مردم بیندیشند و هشت ماه است با سهمیه روزی یک ماسک و دو جفت دستکش در دهان شیر می جنگیم و سخنی بر زبان نمی آوریم.
والله یک سینه حرف موج زند در دهان ما. متأسفانه تعداد زیادی از مدیران با بی کفایتی و بی تدبیری خون به دل ما کرده اند؛ اما ما تا کنون به خاطر مردم و بیماران دم برنیاورده ایم ولی ادامه وضعیت موجود که از یکسو نیرو نیست و مجبوریم با اضافه کاری الزامی دربخش های کرونایی با مرگ مجادله نماییم و از یکسو اتفاقاتی چون سیرجان و رفتار با آن خانواده شهید سلامت دل ما را به درد می آورد را تحمل نخواهیم کرد.
پرستاران مدت هاست با مشکل کمبود نیرو و معیشتی مواجهند. خیلی از مجاهدان عرصه سلامت چندین هفته یا ماه است که جگر گوشه های خویش را ندیده اند و در نهایت شرافتمندی به بیماران خدمت کرده اند.
در اوج کمبود نیرو و کمبود امکانات از جان خود مایه گذاشته اند. اما در توهینی آشکار این روزها که کارانه های خویش را هر چند ماه یک مرتبه دریافت می کنند. آنرا تقلیل یافته تا حد یک پنجم و یک سوم می بینند.
علاوه برآن رفتار غیر اصولی با پرستاران مبتلا به کروناست که از گردونه خدمت خارج شده اند و کسی از مسئولین اجرایی حالی از آنها یا خانواده شهدای سلامت نمی پرسد.
تحمل این وضعیت برای کسانی که جان خویش را کف دست گرفته اند غیر امکان دارد. در مبحث کمک های جبرانی از محل کمک های رهبری ظاهراً تابحال از یک میلیارد دلار اختصاص یافته به کادر درمان فقط ۲۳ درصد آن اختصاص یافته است و معلوم نیست ۷۷ درصد دیگر آن کجاست؟
ما خسته نیستیم ولی دلگیریم. ما مردم عزیز این آب و خاک را فدای مصلحت اندیشی نمی نماییم ولی از جناب عالی تقاضامندیم تا با استفاده حداکثری از دو بازوی قانون گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به مطالبات بر حق پرستاران مجاهد بهره بگیرید و آنرا به صورت شفاف اعلام کنید.
سخنان بی عمل برای ما کفایت نمی کند؛ ما خواستار تغییر وضع معیشتی پرستاران و توجهی اثربخش به آنان هستیم. باید چرخه بی اعتنایی و بی خیالی مسؤلان بشکند و جریان جدیدی ایجاد شود.
در آخر حضور جناب عالی در خط مقدم مبارزه با کرونا با همان تجهیزات در اختیار عموم پرستاران سراسر کشور را ارج می نهیم و مطمئن هستیم که این حضور به عموم فعالان عرصه سلامت و کادر درمان روحیه مضاعف خواهد داد.
ما تفاوت مسئول یکجانشین و در میدان را به رسمیت می شناسیم و در عمل دیده ایم که آنان که از حضور در میدان هراس دارند در نهایت اقدامی به نفع مجاهدان خط مقدم نخواهند کرد؛ که حال غرقه در دریا نداند خفته بر ساحل.
البته تاکید می نماییم که حضور صرف کافی نیست و این حضور باید به اقدامات فعالانه و ملموس به نفع کادر درمان منجر شود.


منبع:

1399/07/19
20:42:06
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲