در حاشیه جلسه دولت

امیدواری رئیس بانك مركزی جهت استفاده از منابع ارزی كشور در عراق

امیدواری رئیس بانك مركزی جهت استفاده از منابع ارزی كشور در عراق

رئیس بانك مركزی با موفق دانستن سفر خود به عراق اظهار داشت: ان شاءالله بتوانیم از بیش پنج میلیارد دلار منابع خود در این كشور استفاده نمائیم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با افزایش قیمت ارز، اظهار نمود: شرایط بازار ارز از پیچیدگی های خاصی برخوردارست. با اتفاقاتی که در شش ماه اول امسال پس از قضیه کرونا افتاد؛ فشارهای حداکثری آمریکا و تحریم ها و همین طور متاسفانه انتظارات منفی جامعه، این پیچیدگی به وجود آمده است اما ما تلاش می نماییم که این شرایط را به تعدیل و ثبات برسانیم.
وی افزود: نقل و قول هایی از من می شود که گفته ام قیمت ارز پایین می آید. من عرض کردم که شرایط پیچیده و در حال تغییر است و محدودیت هایی بر منابع ما وضع کرده اند. ده ها میلیارد دلار از درآمد ارزی ما مسدود شده است و حتی کشورهایی که رابطه خوبی با ما دارند، تحت فشار امریکا قرار گرفته و اجازه ندادند که ما از این درآمدها استفاده نمائیم در حالی که پیش بینی من این بود که امسال بتوانیم از این منابع بهره برداری نماییم. با این وجود من نسبت به آینده خوش بین هستم و ما هم اقدامات خوبی آغاز نموده ایم.
همتی با اعلان اینکه در ایام آخر ریاست جمهوری ترامپ، آنها فشار را بیشتر کرده اند، اشاره کرد: ما هم مقاومت خودرا بیشتر می نماییم. ما مذاکره با کشورهایی که پول های ما در آنجا مسدود است را آغاز نموده ایم. پریروز به عراق سفر کردم که خوشبختانه سفر خوب و موفقی بود و ان شاءالله بتوانیم از بیش پنج میلیارد دلار منابع خود در این کشور استفاده نمائیم. عرضه ارز صادرکنندگان خیلی خوب شده است ولی به هر حال قبول نماییم که سه هفته آینده این فشارها به ایران بیشتر می شود.
وی اشاره کرد: بازار ارز پرریسک ترین بازار است و هر لحظه می تواند اتفاقی در این بازار رخ دهد.
همتی درباره نرخ رشد اقتصادی کشور با رد آمارهای جهانی درباره ایران اظهار داشت: نرخ رشد اقتصادی سه ماهه اول ما در غیرنفتی ۰/۶- و در نفتی ۲/۸- بود. صنعت و کشاورزی ما رشد خوبی دارد و رشد نفتی ما مثبت می شود. خیلی امیدواریم وضعیت ما از پیش بینی ها بهتر شود.1399/07/24
11:13:49
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲