واعظی:

متعجم چرا برخی سكوت كرده اند

متعجم چرا برخی سكوت كرده اند

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: مجلس جایگاه بالایی دارد و مورد احترام است و دولت با مجلس تعامل می كند، اما برخی از نمایندگان بجای قانونگذاری وارد مسائل حاشیه ای شدند و اهتمام در انحراف افكار عمومی دارند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره هجمه به دولت بعد از اظهارات رئیس جمهور درباره صلح امام حسن (ع) اظهار نمود: کسانی که برداشت غلطی از این صحبت ها کردند باید خویش را اصلاح کنند. رئیس جمهور در شب شهادت امام حسن (ع)، درباره این امام صحبت کردند و به یکی از مسائلی که اشاره نمود، صلح امام بود؛ البته رئیس جمهور این مورد را وارد مسائل سیاسی کشور نکرد، اما اشکال جایی است که عده ای تفسیر سیاسی کردند از این صحبت ها.
وی افزود: متاسفم که امروز الفاظی از افرادی می شنویم که در گذشته از دشمنان خود در خارج کشور می شنیدیم. طبیعی است که آمریکا و اسرائیل با این ادبیات صحبت کنند، اما هیچگاه تهدید به مرگ و اعدام رئیس جمهور یا فحاشی در ادبیات برخی مسئولان کشور این گونه نبوده است و من متعجم چرا برخی سکوت کرده اند. در حالیکه حتما باید اعتراض به این صحبت ها نشان داده شود.
وی با بیان این که ما در دولت این صحبت ها را به کلیت مجلس مرتبط نمی دانیم اظهار نمود: مجلس جایگاه بالایی دارد و مورد احترام است و دولت با مجلس تعامل می کند، اما برخی از نمایندگان به جای قانونگذاری وارد مسائل حاشیه ای شدند و تلاش در انحراف افکار عمومی دارند و می خواهند باعث شکاف مجلس و دولت شوند که ما باید در این حوزه هوشیار باشیم. من به آنها سفارش می کنم اگر مخالف دولت هم هستند ادب و اخلاق اسلامی را رعایت کرده و فحاشی نکند.
رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه درباره علل کاهش قیمت ارز تصریح کرد: ما همواره گفته ایم این قیمت ها واقعی نیست، دولت مخالف افزایش قیمت ارز بوده و در مقابل آن مقاومت کرده است. بارها رئیس جمهور در ستاد اقتصادی دولت به رئیس بانک مرکزی دستور داده است که برای کاهش و واقعی کردن قیمت دلار تلاش کند. از اسفند سال قبل تا خرداد سال جاری صادرات غیر نفتی ما متوقف گردید و صادرات نفتی که هم به حداقل رسیده است؛ اما خوشبختانه صادرات باردیگر از سر گرفته شده و ارزهای حاصل از صادرات هم در حال بازگشت است. ارز به سامانه نیما بازگشته و پول های مسدود شده ما در خارج از کشور باز شده است. برخی عوامل سیاسی هم سبب شده قیمت ها کاهش پیدا کند البته کالاهایی که با افزایش قیمت ارز قیمت آنها افزایش یافته هم باید به قیمت واقعی خود برگردند. اعتقاد ما این است که باید قیمت ارز و سکه به قیمت واقعی خود برگردد.
وی همینطور در پاسخ به پرسشی در مورد ادامه تحریم های آمریکا در ایام اخیر اظهار داشت: آن چه آمریکا در این روزها انجام می دهد ادامه تحریم های حداکثری است که به هدف خود در این حوزه نرسیده است. البته این تحریم ها مزاحمت هایی برای روابط خارجی و تجاری ما فراهم نموده است که نتیجه اش فشارهای است که بر مردم می آید و بخشی از گرانی ها هم نتیجه این فشارها است. البته هدف دولت آمریکا کار تبلیغاتی است تا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آن بهره ببرد چونکه وضعیت ترامپ خیلی بد است و از رقیب خود عقب مانده است البته برای ما فرقی نمی کند چه کسی پیروز انتخابات آمریکا شود چونکه سیاست ما روشن است تحریم های ترامپ هم دیگر اثر نمی گذارد چونکه او هرچه توانسته است انجام داده است. بازار سکه و ارز هم در ایام اخیر عکس العملی به فشار آمریکا نشان داده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اعمال محدودیت های سفر در تعطیلات هفته آینده بیان نمود: ما همواره سفارش کرده ایم که در این شرایط خیلی سخت سفر انجام نشود. فردا رئیس جمهور جلسه ای با روسای کمیته های مختلف دارد امروز هم در وزارت کشور جلسه ای برگزار می گردد که برای تعطیلات هفته آینده برنامه ریزی و تصمیم گیری می نماییم.
واعظی با بیان این که به ستادهای استانی این اختیار را داده ایم که در 14 مورد خودشان با هماهنگی وزیر بهداشت و کشور تصمیم بگیرند و اقدام نمایند اظهار داشت: رئیس سازمان استخدامی کشوری هم یک ماه پیش بخشنامه ای داده که رئیس هر بخش در ادارات تصمیم بگیرد که چگونه نیروهای خویش را مدیریت کند تا هم ادارات خلوت شود و هم کار مردم صورت گیرد. به بیماران زمینه ای هم اجازه داده شده است که دورکار باشند.
واعظی در باره انتقادهای وزیر بهداشت تصریح کرد: وزیر بهداشت خوب می داند که چقدر دستگاه های اجرایی برای مقابله با کرونا همراهی کردند با وزارت بهداشت و شخص وزیر. ما در کنار توجه به انتظارات وزیر بهداشت باید به سیاست های نیروی انتظامی در تعامل با مردم هم دقت نماییم. این جا از فرمانده نیروی انتظامی باید تشکر نماییم که در این هشت ماه برای مقابله با کرونا کم نگذاشتند. امروز رئیس جمهور هم از نیروی انتظامی و وزارت کشور که در زمینه مقابله با کرونا تلاش کردند تشکر کرد. سازمان برنامه وبودجه و بانک مرکزی با وجود همه محدودیت ها در کنار وزارت بهداشت بوده و به این وزارت خانه اولویت داده است. ما باید سپاسگزار همه دستگاه های باشیم که مستقیم به مبحث مقابله مربوط نمی شوند اما از همه امکانات خود استفاده کردند.
وی با بیان این که قبول دارم وزیر بهداشت زیر فشار خیلی زیادی است اضافه کرد: در این شرایط عکس العمل وزیر بهداشت و همکارانش را نباید سیاسی فرض نماییم به هر حال وقتی به کسی فشار می آید این فشار بگونه ای خویش را نشان داده است. من به همه دستگاه های دیگر سفارش می کنم که همکاری خویش را با وزارت بهداشت ادامه دهند و به وزیر بهداشت سفارش می کنم آرامش بیشتری داشته باشد و موضوعات مدنظر خویش را در جلساتی که هر هفته مخصوص کرونا برگزار می گردد مطرح کند.1399/07/30
22:35:08
5.0 / 5
1613
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵