نماینده اهواز خبر داد

تهیه سبد كالا برای خانواده ها بعد از اعلام محدودیت های جدید

تهیه سبد كالا برای خانواده ها بعد از اعلام محدودیت های جدید

به گزارش پارلمان ایران دات كام خوزستان نماینده اهواز اظهار داشت: درباب تهیه سبد كالا برای خانواده ها تصمیماتی اتخاذ شده كه قرار شد بعد از اعلام محدودیت ها این كمك ها در حوزه تهیه كالاهای اساسی به مردم خصوصاً اقشار كم درآمد و لطمه پذیر تحویل داده شود.سیدکریم حسینی با اشاره به اقدامات مجلس در زمینه بهبود وضعیت معیشت، اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی مصوبه خوبی درباب کالاهای اساسی داشت که عمده این مصوبه برای کمک به وضعیت معیشتی مردم بوده است اما متاسفانه برای اجرای این مصوبه با مشکل تامین اعتبار روبه رو شده ایم که در این راستا رئیس مجلس شورای اسلامی دو پیشنهاد برای اجرای این مصوبه داده است.

به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: درباب ضرر اصناف به دنبال شیوع ویروس کرونا نیز مصوباتی داشتیم تا تسهیلات با کمترین بهره در اختیار اصناف قرار بگیرد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درباب تهیه سبد کالا برای خانواده ها تصمیماتی اتخاذ شده که قرار شد بعد از اعلام محدودیت ها این کمک ها در حوزه تهیه کالاهای اساسی به مردم خصوصاً اقشار کم درآمد و لطمه پذیر تحویل داده شود.

حسینی درباب کمک شرکتها و صنایع مستقر در خوزستان در زمینه تامین اقلام بهداشتی، بیان کرد: بخش اعظم صنایع و کارخانجات مستقر در خوزستان در زمینه تهیه کالای اساسی و اقلام بهداشتی اقدام نموده اند و الان نیز در مناطق کم برخوردار اقلام بهداشتی توسط این کارخانجات در حال توزیع است اما در زمان افزایش تعطیلی باید این کمک ها نیز افزایش یابد.

حسینی درباب روند افزایشی قیمت کالاها در بازار، اشاره کرد: در این راستا در ستاد تنظیم بازار حضور پیدا کردم و ضعف موجود درباب نظارت و کنترل قیمت ها را عنوان کردم. بعضی از موارد افزایش قیمت ها به سبب مشکلات موجود است اما مشاهده می شود خصوصاً در جاهایی که قیمت ها روی کالا درج نمی گردد، قیمت ها روز به روز و ساعت به ساعت افزایش می یابد که باید نظارت بیشتری شود. مقرر شد از نیروهای مردمی و خصوصاً بسیج برای نظارت استفاده گردد. سازمان صمت نیز باید همت بیشتری داشته باشد و دراین زمینه اقدام نماید تا شاهد ثبات قیمت در بازار باشیم.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، درباب تاثیر فعالیت دلالان عراقی در بازار در افزایش قیمت کالاها در خوزستان اظهار داشت: اگر با کشاورزان تعامل خوبی داشته باشیم، محصولات بسادگی به آن سوی مرز منتقل نمی گردد. برای صادرات، سازوکار وجود دارد و باید این مساله مدیریت شود و نقش اول را باید سازمان صمت داشته باشد تا محصولات کشاورزی را بموقع و با قیمت مناسب خریداری کند. اگر نظارت خوبی داشته باشیم، نه فقط کشورهای همجوار بلکه هیچکس نمی تواند اختلالی در روند بازار و صادرات بوجود آورد.

منبع:

1399/08/27
12:49:50
5.0 / 5
1568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳