نوروزی:

جای بدهكار در زندان نیست

جای بدهكار در زندان نیست

نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی ضمن انتقاد از تعیین مهریه های نجومی با اشاره به موضوع تعیین حكم حبس برای موضوع مهریه، اظهار داشت: معتقدیم جای بدهكار زندان نیست بلكه زندان جای بزهكار و جنایتكار است.


حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به موضوع مهریه، حواشی و موضوعات در رابطه با این امر گفت: در موضوع مهریه به چند اصل معتقد هستیم، یکی امر فرهنگ سازی است تا اینکه مهریه به صورت شرعی تعیین و ستاندن شود، مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای یک جوان که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد هم باطل و هم خلاف شرع است.
وی افزود: صدا وسیما، رسانه ها، علما و بزرگان باید این این امر را به مردم تفهیم کنند که تعیین مهریه های زیاد ۱۰۰۰ سکه و ۲ هزار سکه برای جوانی که برای مثال تازه از سربازی آمده، صحیح و شرعی نیست، البته مگر برای کسی که توان مالی آنرا داشته باشد، اینکه می گویند مهریه را چه کسی داده چه کسی گرفته باید توجه نمایند همه دادند و همه گرفتند.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با بیان این عقیده که معتقدیم جای بدهکار زندان نیست بلکه زندان جای بزهکار و جنایتکار است، اشاره کرد: شخصی که ندارد باید کاسبی کند تا هم خودش را سیر کند و هم دِین طلبکار را پرداخت کند، ما در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم در حال بررسی دقیق این مساله هستیم و طرحی را در این خصوص تهیه کردیم و در حال تبیین موارد هستیم.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اشاره کرد: معتقدیم اصل بر اعسار است، یعنی بدهکار تمکن مالی ندارد مگر اینکه طلبکار خلاف آنرا ثابت کند، اما اگر ثابت شود که بدهکار تمکن مالی دارد و مال خودرا به نام دیگری کرده تا دِین را پرداخت نکند با او برخورد می شود.
منبع:

1399/08/30
22:09:26
5.0 / 5
1439
تگهای خبر: حكم , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام