ذوالنور:

با غنی سازی ۴ و دو دهم درصد دشمن در اعمال تحریم تجدید نظر نمی كند

با غنی سازی ۴ و دو دهم درصد دشمن در اعمال تحریم تجدید نظر نمی كند

رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش غنی سازی از 3.67 به 4.2 درصد اظهار داشت كه با این میزان غنی سازی دشمن در مقابل اعمال تحریم ها تجدید نظر نخواهد كرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور که در جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه و در جریان بررسی کلیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران» سخن می گفت اظهار نمود: بحثی که عنوان شد عموما موافقت با کلیات طرح بود برای اینکه در بخش عمده ای از این بخش دو فوریتی تکالیفی در تحقیق، توسعه و افزایش سطح غنی سازی و انباشت و نگهداری مواد مورد بحث قرار گرفته که با توضیحات آقای کمالوندی معلوم شد مجلس تکلیف مالایطاق نکرده و چنین چیزی شدنی است.
وی ادامه داد: گام های پنج گانه غنی سازی ۳.۶۷ درصد برجامی را به ۴.۲ درصد رسانده اما طرح ما ۲۰ درصد و بالای ۲۰ درصد است برای اینکه دشمن با ۴.۲ درصد دردش نمی آید که در مقابل بر اعمال تحریم تجدید نظر و آنرا لغو کند.
ذوالنور افزود: مخالفت مخالفان این بود که این طرح باید قویتر باشد، کسی با اصل طرح مخالف نبود. می گفتند باید مشت محکمی زده شود. فقط یک نفر گفت این طرح احساساتی و تحت تاثیر شهادت دکتر فخری زاده است در صورتی که این طرح از قبل تهیه شده و چند ماه است روی آن کار می شود. مگر ما می دانستیم شهید فخری زاده شهید می شود؟
ذوالنور با اشاره به اینکه ایرادات مخالفان در مورد برخی مواد این طرح در زمان بررسی جزئیات قابل بررسی است اظهار داشت: ما روی کلیات بحث می نماییم و خواهش من این است که امروز از مجلس فریاد وحدت و اقتدار بلند شود. ما در کلیات نباید تزلزل داشته باشیم. بحث ما کلیات است و باید بالاترین رای را بیاورد که دشمن لرزه به تنش بیفتد. وقتی به جزئیات رسیدیم روی مواد بحث می نماییم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: دشمن دیده که ما همه تعهداتمان را انجام دادیم و هر غلطی که می خواهد می کند. اگر عکس العمل درخور نبیند جسارتش بیشتر می شود. اگر شما در دیگ را باز کردید مطمئن باشید گربه مقابل مان حیا ندارد. آنها زبان زور، تقابل و مقابله به مثل را می فهمند. نباید در ما سستی و تزلزل ایجاد شود. اگر ما پیام اقتدار داشته باشیم خیلی بهتر از این است که به اصل موضوع تشکیک شبهه و تزلزل وارد نماییم تا خدای نکرده سستی در این مسئله ایجاد شود.1399/09/11
13:18:34
5.0 / 5
1239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲