آیت الله اعرافی:

مجلس شورای اسلامی طرح هایش را با مشورت حوزه ارائه كند

مجلس شورای اسلامی طرح هایش را با مشورت حوزه ارائه كند

به گزارش پارلمان ایران دات كام قم مدیر حوزه های علمیه كشور درباب تعامل هرچه بهتر مجلس شورای اسلامی با شورای نگهبان و مسائل مربوط به طرح ها و لوایح مربوط به زنان و خانواده اظهار داشت: لازم است طرح ها و لوایح مجلس شورای اسلامی از نظر مبانی شرعی با مشورت حوزه علمیه تهیه و تنظیم شود.


آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم تعامل هر چه بهتر میان قوه مقننه با شورای نگهبان پیرامون وضع قوانین در ارتباط با زنان و خانواده، از آمادگی حوزه علمیه برای همکاری در این حوزه اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به اقدام های تحولی انجام شده در حوزه های علمیه اظهار داشت: تدوین سندهای دراز مدت و میان مدت، تدوین طرح های تحولی حوزه علمیه همچون سند چشم اندار، برنامه ۵ساله، طرح آمایش و همینطور تدوین درختواره رشته های تحصیلی حوزه همچون اقدام های انجام شده در جهت تحول در حوزه های علمیه طی سالهای اخیر است.
اعرافی افزود: درختواره رشته های تحصیلی حوزه در ۱۶ حوزه دانشی و ۴۰۰ رشته گرایش تدوین شده است ضمن اینکه همکاری حوزه علمیه با وزارت آموزش و پرورش و همکاری حوزه در تدوین سند برنامه هفتم توسعه ازاقدامات تحولی حوزه بوده است.
در ابتدای این دیدار هریک اعضای فراکسیون زنان با عرضه و طرح دیدگاه های خود در مسائل مختلف زنان در جامعه از مدیر حوزه های علمیه تقاضا نمودند با عنایت به جایگاه محوری حوزه های علمیه در پاسخ به موضوعات اجتماعی زنان، این فراکسیون را در عرضه طرح های و لوایح قانونی پیشنهادی در ارتباط با زنان در مجلس شورای اسلامی از نظر تئوریک و نظریه حمایت نماید.
منبع:

1399/09/13
12:19:33
5.0 / 5
1337
تگهای خبر: طرح , قانون , قوه مقننه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴