مالكی:

اردوغان بجای حرف های بدون مبنای تاریخی در كنار ایران بایستد

اردوغان بجای حرف های بدون مبنای تاریخی در كنار ایران بایستد

پارلمان ایران دات کام: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که رئیس جمهور ترکیه بجای بیان حرف هایی بدون مبنای تاریخی در کنار جمهوری اسلامی برای مقابله با دشمنان مشترک بایستد.


سردار حسین مالکی در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جشن پیروزی قره باغ در باکو و بازخوانی سرود محلی آراز آراز در رابطه با رود ارس بعنوان یکی از نمادهای «پان ترکیست ها» و با مضمون گلایه از جدا افتادن شهروندان آذری زبان در دو سوی این رودخانه اظهار داشت: وزارت خارجه واکنش خوبی در مقابل صحبت های اردوغان گرفت ولی اساسا باید در مقابل برخی جریانات پیرامون کشورمان محکم تر ایستاد و برخورد کرد.
وی افزود: گاهی مسئول کشوری ناخواسته حرفی را می زند که باید جواب مناسب به آن داد اما آقای اردوغان چند بار این مسائل را مطرح کرده در جنگ قره باغ مصاحبه ای داشت که در آن بیان کرد که از نخجوان تا تبریز 150 کیلومتر فاصله بیشتر نیست این در حقوق بین الملل معنای خاص خودرا می دهد؛ بنا بر این باید بسیار مراقب باشیم به خصوص این که حضور اسرائیل و آمریکا و گروهک های معاند و داعش در شمال غرب کشور زیادتر شده و نمی توان چراغ سبز اردوغان را در این مسائل فراموش کرد مگر این که بتواند خلاف آنرا ثابت کند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اردوغان بجای این که به دنبال تعبیر خواب آشفته امپراطوری عثمانی باشد در کنار جمهوری اسلامی ایران بایستد تا با دشمنان مشترک مان مقابله نماییم تا حالا چندین بار خواب آشفته اردوغان در برقراری امپراطوری عثمانی برهم خورد و لازم است کودتای 2016 هم به یادش بیاید.

مالکی در آخر و در جمع بندی اظهار نمود: هم اکنون دشمنان مشترک ایران و ترکیه در کنار مرزهایمان هستند پس اردوغان بجای بیان حرف هایی بدون مبنای تاریخی در کنار جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دشمنان مشترک بایستد نه این که رجوع به تاریخ کند که اگر این طور هم باشد اردوغان بازنده خواهد بود از جانب دیگر زمانی جمهوری آذربایجان پاره تن جمهوری اسلامی بود. ما به آقای اردوغان اجازه نمی دهیم حتی نیم نگاهی به جمهوری آذربایجان داشته باشد.
منبع:

1399/09/22
12:15:49
5.0 / 5
1253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام