نماینده شیراز و زرقان در مجلس:

نفت باید از بودجه ۱۴۰۰ حذف شود

نفت باید از بودجه ۱۴۰۰ حذف شود

فارس نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواهان حذف نفت از بودجه ۱۴۰۰ شد و اظهار داشت: دو بودجه باید پیشبینی شود که یکی از آنها با این دید تنظیم شود که اصلا نفتی فروش نخواهد رفت و به جای بودجه نفت، بودجه شرکت ها و سازمان های دولتی با نظارت مجلس کاهش پیدا کند.


علیرضا پاکفطرت در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ ایراداتی دارد که احیانا کلیات آن برای اصلاح نقصها رد خواهد شد، اظهار داشت: برخی اقتصاددانان معتقد هستند که ۵۰ درصد از بودجه تنظیمی دولت در سال آینده محقق نخواهد شد.
او با بیان این نکته که زحمتی برای تنظیم بودجه کشیده نشده و وقت زیادی صرف نشده، اضافه کرد: منابع درآمدی مشخص شده در این بسیار خوشبینانه است.
نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه ۹۹ هم منابعی پیشبینی شده بود که خیلی از آنها محقق نشد و دولت سال جاری با فروش اوراق قرضه و قرض گرفتن از بانک مرکزی ناچار به جبران برخی کسری ها شد.
پاکفطرت تصریح کرد: دوراه حل فوق دولت باعث افزایش تورم بیشتر از ۴۰ درصدی، کاهش قدرت پول ملی و افزایش زیاد نقدینگی ها شد و ازاین رو اگر بودجه سال آینده به همین صورت تصویب شود تورمی بیشتر از تورم فعلی را شاهد خواهیم بود.
افزایش بودجه فارس روی کاغذ نوشته شده ومهم تخصیص هاست
او افزود: اینکه مطرح می شود فارس سومین استان در توزیع بودجه در سال آینده است باید اظهار داشت که این توزیع ها در لایحه بودجه تنها روی کاغذ است و مهم تخصیص آنهاست که دولت بودجه می نویسد اما در تخصیص ها متاسفانه جور دیگری عمل می کند و گاهی تخصیص را اعلام می کنند اما درصد کمی از آن پرداخت می شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این مورد که خیلی نباید خوش شانس باشیم که بگوییم استان ما در رتبه های اول توزیع بودجه قرار گرفته، اظهار داشت: مهم این است که ببینیم در طول سال چقدر می توانیم برای پروژه های عمرانی بودجه تخصیص دهیم.
پاکفطرت تصریح کرد: سنجش وضعیت استان ها را باید با معیارهایی چون؛ وضعیت اشتغال و پروژه های زیربنایی، راه و راه ها و دیگر مسائل بسنجیم.
او اظهار داشت: فارس در سال ۹۹ جزو استان های متوسط در تخصیص بودجه بود که تصور می کنم در سال آینده هم همین خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی به بودجه عمرانی پیشبینی شده برای فارس هم اشاره و با اشاره به اینکه این بودجه به اندازه ای نیست که بتواند پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند، اظهار داشت: شاید ۲۰ درصد از پروژه های عمرانی نیمه تمام هم با این میزان بودجه تمام نشود.1399/10/01
14:05:11
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام