رضایی:

پیش شرط ایران برای كار مشترك برداشته شدن تحریم هاست

پیش شرط ایران برای كار مشترك برداشته شدن تحریم هاست

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هدف اصلی از برجام را برداشتن تحریم ها دانست و تصریح کرد که پیش شرط ایران برای کار مشترک برداشته شدن تحریم هاست و اگر بخواهند وقت کشی کنند گام های قبلی یک به یک فریز، تعلیق و یا لغو خواهد شد.


ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: در مبحث برجام باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که هدف اصلی ما از مذاکره و انعقاد توافقنامه برداشتن تحریم ها بود. بنابراین اگر تحریم ها برداشته نشود بودن یا نبودن هر کدام از اعضای برجام برای ما هیچ سودی ندارد و امکان دارد ضررهایی هم به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: برپایه خوی آمریکایی ها مطمئنیم که اگر آنها بدون رفع تحریم ها به برجام برگردند و صرفا ایران تعهداتش را انجام داده باشد آن موقع ازهمه ابزارها برای فشار به جمهوری اسلامی در حوزه های دیگر استفاده می نمایند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: تجربه چند سال قبل نشان داده که طرف مقابل برای حوزه موشکی، منطقه ای، حقوق بشر و موارد دیگر پلن های خاص خویش را دارند و حرکت منفعلانه در هر کدام از این حوزه ها باعث جری تر شدن آنها می شود.
وی ادامه داد: ما برای کار مشترک یک پیش شرط داریم و آن هم برداشته شدن تحریم هاست. طرف مقابل باید بداند دیگر زمان وعده های سر خرمن گذشته و اگر بخواهند وقت کشی کنند طبق طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها گام های قبل یک به یک فریز، تعلیق و یا لغو خواهد شد.
منبع:

1399/10/22
13:36:13
0.0 / 5
1076
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام