در نامه ای به رییس جمهور

قاضی زاده هاشمی: از ورود انواع جهش یافته ویروس كرونا به كشور جلوگیری شود

قاضی زاده هاشمی: از ورود انواع جهش یافته ویروس كرونا به كشور جلوگیری شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور خواهان اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ازجمله کنترل دقیق مرزها برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا با تغییرات ژنتیکی جدید به کشور شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، در نامه سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی آمده است:
«بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم ستاد ملی مبارزه با کرونا:
سلام علیکم.
ضمن گرامیداشت یاد و نام سردار دلها، سردارسپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی و تقدیم خالصانه ترین درودها به ارواح مقدس شهدا، خصوصا شهدای مدافع سلامت و آرزوی تفوق بر ویروس منحوس کووید۱۹، عناوین مهمی را جهت طرح در ستاد ملی کرونا مطرح می نمایم
۱) با عنایت به این که مهم ترین راهکار پیشگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا، قطع زنجیره انسانی بوده؛ ضرورت بازبینی جدی در دستوالعمل ها و ارائه راهکارهای عملی دقیق امری اجتناب ناپذیر می باشد. در این راستا جهت ساماندهی ارائه خدمات عمومی مانند احراز هویت در سامانه سجام برای سهام عدالت و یا توزیع کالاهای اساسی و یارانه ای که تجمعات خطرآفرین مردمی را به دنبال داشت، در بسترهای مناسب و برنامه ریزی متولیان امر در جهت استنکاف از تجمعات مردمی به هر شکل ممکن، گامی بس بلند در تحقق این امر خواهد بود.
اگرچه اجرای طرح سردار شهید سلیمانی با سه مأموریت محوری در زمینه های مراقبتی، نظارتی و حمایتی، به فضل خداوند و به برکت خون پاک و اخلاص بی نظیر این شهید عزیز و همکاری همه جانبه عموم دستگاه ها، با استقبال عمومی و موفقیت های نسبی خوبی مواجه گردید، بنابراین می توان مدلی عملی را در چارچوب اصول بهداشتی، با تبیین شیوه نامه های محلی، در ارائه خدمات عمومی و شهروندی، در بطن این طرح طراحی نمود و مسئولیت تبیین و نظارت بر حسن اجرای این شیوه نامه ها، بر عهده وزارتین بهداشت و کشور قرار گیرد. به نظر می آید این روش می تواند برای مداخلات مبتنی بر رویکرد و راهبرد اجتماع محور، کارا و اثربخش باشد.
۲) اتخاذ تدابیر پیشگیرانه وتصمیمات مقتضی جهت پیشگیری از ورود ویروس کرونا با تغییرات ژنتیکی جدید از کشورهای همسایه و بخصوص کشورهای آلوده:
به نظر می رسد نخستین و مهم ترین اصل در این خصوص، کنترل دقیق مرزها، شامل پایانه های مرزی رسمی و غیر رسمی زمینی، دریایی و هوایی و به طور خاص فرودگاه های بین المللی می باشد که فراهم سازی زیر ساخت های لازم جهت تست گسترده و بررسی توالی ژنوم ویروس در شهرهای مرزی و ایجادمکان های استاندارد جهت قرنطینه نمودن بیماران احتمالی، کاملا بدیهی و ضروری می باشد.»
منبع:

1399/10/27
12:52:33
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: خدمات , طرح , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴