نماینده مردم شهركرد در مجلس:

با مدیری كه گرفتار فساد و ناكارآمدی باشد كنار نمی آییم

با مدیری كه گرفتار فساد و ناكارآمدی باشد كنار نمی آییم

به گزارش پارلمان ایران دات کام چهارمحال و بختیاری نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در هشت ماه گذشته پشتیبانی از مدیران در امتداد توسعه و پیشرفت استان بود، اظهار داشت: تلاش شد یک ثبات مدیریتی در استان حاکم شود، اما با مدیری که گرفتار فساد و ناکارآمدی باشد، کنار نمی آییم.


احمد راستینه هشتم بهمن ماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت کار رسانه، اظهار نمود: خبرنگاران حق ندارند شرافت قلم خودرا با هیچ موضوعی معاوضه کنند، همین طور مدیران موظف می باشند در مقابل اصحاب رسانه و انتقادات آنها پاسخگو باشند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای توسعه همه جانبه استان، باید نگاه های قومی و قبیله ای را کنار بگذاریم، اظهار داشت: تمامی نقاط استان باید به یک اندازه توسعه پیدا کند، وحدت برای رشد و محرومیت زدایی باید در اولویت قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه سیاست مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در هشت ماه گذشته پشتیبانی از مدیران در امتداد توسعه و پیشرفت استان بود، اشاره کرد: تلاش شد یک ثبات مدیریتی در استان حاکم شود تا مدیران در ماه های پایانی دولت با انگیزه پیگیر امورات باشند، مدیر اگر احساس امنیت شغلی نداشته باشد، نمی تواند با اطمینان خاطر به مسائل و موضوعات در رابطه با حیطه کاری خود بپردازد.
فساد و ناکارآمدی خط قرمز مجلس است
راستینه اضافه کرد: اما اگر مدیری گرفتار فساد و ناکارآمدی شود به هیچ عنوان با این مدیر کنار نمی آییم، مدیری که در انجام وظایف خود کوتاهی کند و یا گرفتار فساد شود، اساسا لیاقت خدمت در جمهوری اسلامی را ندارد، اما گزارشات ارائه شده درباب فساد و ناکارآمدی مدیران بوسیله رسانه ها باید مستند باشد.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی درباب دخالت تعدادی از افراد موثر در انتصابات، اظهار داشت: متاسفانه این مسئله از گذشته تا حالا وجود داشته است، درصدد هستیم این سیستم وجود رابطه در استخدامی ها را بر هم بزنیم، مدیران مراقب باشند با عملکرد خود به نظام جمهوری اسلامی لطمه نزنند، اگر مدارکی از استخدام فردی خارج از ضابطه و با فشارهای سیاسی در دستگاه های اجرائی وجود دارد، این مستندات برای پیگیری ارائه شود.
وی اشاره کرد: در برخورد با رفتار ناپسند اشخاص تفاوتی بین اصلاح طلب و اصولگرا وجود ندارد، همه باید در مقابل رفتار ناپسند خود پاسخگو باشند و نباید اجازه ویژه خواری را به هیچ گروهی بدهیم.
راستینه در ادامه درباب مباحث خودروسازی در کشور، توضیح داد: در بحث خودروسازی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، نظام جمهوری اسلامی برای پشتیبانی از تولید و ارائه خدمات بهینه به مردم به خودروسازان برای تولید خودروی باکیفیت اعتماد کرد، اما خودروسازان جواب این اعتماد را به درستی ندادند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلس برای صیانت از حقوق مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کند، اگر خودروسازان به تعهد خود که همان تولید خودروی باکیفیت است، عمل نکنند برای این شبکه انحصاری تولید خودرو چاره ای اندیشیده می شود.
وی با اشاره به پروژه های غیرقانونی انتقال آب در چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: منطق مسئولان استان درباب انتقال آب به کشور مخابره شده است، در ابتدا باید نیاز آبی مردم در بخش شرب، صنعت و کشاورزی تامین گردد، سپس آب مازاد در صورت نداشتن مشکلات محیط زیستی و... طبق شرایط خاص انتقال پیدا کند.
پروژه انتقال آب بهشت آباد مجوز زیست محیطی ندارد
راستینه افزود: نمی توان برای آباد کردن فلات مرکزی ایران، محیط زیست و زندگی مردم در چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر قرار داد، رئیس محیط زیست کشور بارها اعلام نموده است که پروژه انتقال آب بهشت آباد مجوز زیست محیطی ندارد و به این پروژه مجوز راه اندازی نمی دهیم.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۳۳ طرح کشاورزی چهارمحال و بختیاری که در سالیان گذشته مجوز برای تخصیص آب را ستاندن کرده اند، متوقف شده اند، اما برخی بر انتقال آب از این استان اصرار دارند.
وی با اشاره به پروژه آبرسانی بن- بروجن، اظهار داشت: اتمام این پروژه مشکل آب آشامیدنی نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری را حل می کند، آب آشامیدنی تعدادی از شهرها دارای نیترات بالا است که باید کیفیت آب ارتقا پیدا کند، این پروژه با همت جهادی و پیگیری های استاندار و مجمع نمایندگان در حال اجراست و پیشرفت فیزیکی قابل قبولی دارد و تا حالا ۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته است.
مشکل آبگیر به زودی حل می شود
راستینه افزود: طبق مصوبه شورای عالی امنیت کشور، باید استان مجاور امنیت بخش آبگیر پروژه آبرسانی بن- بروجن را تامین کند، اجرای این مصوبه در مسافرت رئیس مجلس شورای اسلامی مورد پیگیری قرار|گرفت و به زودی مشکل آبگیر حل می شود.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه چهارمحال و بختیاری متوازن نیست، اشاره کرد: متاسفانه در بعضی از شهرستان ها ضعف های زیرساختی وجود دارد که این مسئله مانعی برای جذب سرمایه گذار است که جلسات مختلفی برای تقویت زیرساخت ها انجام شد.
وی با اشاره به اینکه در یک ناکارآمدی مدیریتی قرار داریم، بیان کرد: در سنوات گذشته حدود ۴۰۰ قطعه زمین در شهرک های صنعتی برای ایجاد واحدهای تولیدی واگذار شده، اما در این اراضی اقدامی صورت نگرفته است، بدین سبب قرار شد این اراضی بازپس گرفته و در اختیار سرمایه گذاران واقعی قرار بگیرد.
راستینه درباب تعارض منافع در میان مدیران، اشاره کرد: اگر مدیری پست دولتی دارد و در موضوعی سیاست گذار است، نمی تواند همزمان در بخش خصوصی نیز فعالیت داشته باشد، این مسئله شامل زیرمجموعه مدیران نیز می شود، به تعدادی از مدیران استانی در این خصوص تذکر داده ایم اگر به این تذکر توجه نکنند اسامی آنها در رسانه ها مطرح می شود.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند اجرائی پروژه راه آهن مبارکه به سفیددشت در چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: در اسفندماه سال قبل پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود ۲۰ درصد بود، اما با پیگیری های صورت گرفته و تزریق اعتبار پیشرفت این پروژه بالای ۵۰ درصد است و در بودجه سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است و برای ریل گذاری نیز نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
وی اضافه کرد: در مسافرت اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال و بختیاری بازدیدی از کارخانه مالت استان نیز به عمل آمد، نیاز سالانه کشور به مالت حدود ۱۵۰ هزار تن است و تنها کارخانه مالت کشور در این استان سالانه ۲۰ هزار تن مالت تولید می کند، قرار شد طرح توسعه ای این کارخانه برای تامین نیاز کشور در دستور کار قرار بگیرد.
راستینه در آخر از اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت زدایی در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری ۹ دهستان با رتبه محرومیت بالا وجود دارد و این استان نیز از این اعتبارات بهره مند می شود.
منبع:

1399/11/09
12:14:05
0.0 / 5
1048
تگهای خبر: خدمات , دولت , سیستم , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام