پاسخ عضو هیات رئیسه مجلس به نامه معاون پارلمانی روحانی

پاسخ عضو هیات رئیسه مجلس به نامه معاون پارلمانی روحانی

فارس نوشت: عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: برداشت هیات رئیسه از بخشنامه داخلی مجلس این نیست که بودجه بعد از رد کلیات در صحن به تلفیق بازگردد، بلکه دولت باید لایحه چند دوازدهم بدهد و در خلال بررسی لایحه چند دوازدهم در مجلس، لایحه بودجه را ارائه نماید.احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم اظهار داشت: برداشت هیأت رئیسه از بخشنامه داخلی مجلس این نیست که بودجه بعد از رد کلیات آن باید به کمیسیون تلفیق بازگردد.
وی اضافه کرد: دولت باید برای بودجه سال آینده لایحه یک یا چند دوازدهم بدهد و در خلال بررسی این لایحه قبل یا پس از سال جدید لایحه بودجه را به مجلس ارائه نماید.
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اگر دولت در نظر خود در خصوص ایجاد اصلاح در لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق اصرار دارد دو راه وجود دارد؛ یکی این که موضوع برای تصمیم گیری نهایی به شورای حل اختلاف قوا ارسال شود و دیگر این که مجلس برای بودجه سال آینده طرح چند دوازدهم ارائه و تصویب کند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در نامه ای خطاب به رئیس مجلس عنوان نمود که لایحه بودجه بعد از رد کلیات آن در صحن علنی مجلس باید برای اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع شود نه به هیأت دولت.
>>> بیشتر بخوانید حسینعلی امیری: دولت تصمیم ندارد لایحه اصلاحی به مجلس بفرستد در این نامه آمده بود؛ سلام علیکم احتراماً همانگونه که مستحضرید گزارش و مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباب لایحه بودجه سال 1400 کل کشور در روز سه شنبه مورخ 14 /11/ 1399 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و بعد از نطق موافقان و مخالفان و اظهار نظر جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباب لایحه دولت، نهایتاً کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق به رأی گذاشته شد و با 148 رأی مخالف و 99 رأی موافق و 12 رأی ممتنع به تصویب نرسید. نظر به اینکه مطابق تبصره 3 ماده 182 قانون بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی « چنانچه گزارش کمیسیون در خصوص رد کلیات باشد و در مجلس نیز کلیات به تصویب نرسد مراتب به دولت اعلام میشود تا حداکثر ظرف مدت دو هفته لایحه را اصلاح و به مجلس ارائه کند » اما قانون بخشنامه داخلی مجلس نسبت به وضعیتی که کلیات در کمیسیون تلفیق تصویب و در صحن علنی مجلس رد شود ساکت میباشد. با توجه به اینکه آنچه در مجلس رد شد مصوبه کمیسیون تلفیق بود و نیز رویه مجلس در مورد مشابه در تاریخ 6/ 12/ 1398 استفاده از ملاک ماده 180 قانون بخشنامه داخلی مجلس راجع به برنامه بوده و مصوبه کمیسیون بعد از رد در مجلس به کمیسیون تلفیق اعاده گردید و گزارش آن نیز در تاریخ سه شنبه 6 اسفند ماه سال 1398 در خبرگزاری خانه ملت که تصویر آن به پیوست ارسال میگردد انتشار عمومی پیدا کرد پس مستدعی است مطابق رویه که شرح آن گذشت موضوع را به کمیسیون محترم تلفیق جهت اصلاح اعاده و ارجاع فرمایید. قبلاً از عنایتی که خواهید فرمود سپاسگزاری میشود. و من الله التوفیق حسینعلی امیری

216216

1399/11/16
13:03:06
0.0 / 5
1168
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام