در بازدید از قطعه ۸ كریدور شمال غرب به جنوب غرب

قالیباف: بهره برداری از كریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت

قالیباف: بهره برداری از كریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از قطعه 8 پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب واقع در جاده سنندج به کامیاران نسبت به تزریق اعتبارات به این پروژه انتقاد و اشاره کرد: بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف بامداد امروز (چهارشنبه، ۲۰ اسفندماه) در جریان دومین روز نظارت میدانی خود از استان کردستان، از پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب بازدید به عمل آورد و با اشاره به اهمیت بالای این پروژه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: قسمتی از این پروژه که کریدور شمال به جنوب را نیز شامل می شود برای رونق اقتصادی کشور اهمیت بالایی دارد و می تواند مسیر ترانزیتی اوراسیا را نیز تسهیل ببخشد. در این عرصه ترانزیت ما در بخش جاده ای و ریلی پروژه های شمال به جنوب را دنبال خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه مسیر ترانزیتی کریدور شمال غرب به جنوب غرب در استان کردستان به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: با بحث هایی که صورت گرفت قرار شد اعتبار مدنظر برای این پروژه از طرق مختلف تامین گردد و مجلس و دولت در این راستا کم کننده باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اعتبارات تزریقی به پروژه مذکور فقط در حد نگهداشت پروژه بوده نه پیشبرد آن، اشاره کرد: در نظر داریم با به کارگیری راهکارهای جدید تحرک جدی در این پروژه ایجاد شود.
قالیباف افزود: قسمتی از این پروژه که در استان کردستان واقع شده به سبب کمبود اعتبار عقب مانده است و این مسیر که ۳۸۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده برای رونق اقتصادی کشور و استان کردستان بسیار اهمیت دارد.
در این بازدید مرادنیا استاندار کردستان، سیدمهدی فرشادان و محسن فتحی نمایندگان سنندج، دیواندره و کامیاران رئیس مجلس را همراهی می کردند.
1399/12/20
18:34:41
0.0 / 5
969
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام