تشكر میرتاج الدینی از نمایندگان به خاطر حضور در مراسم یكصدمین سالگرد شیخ محمد خیابانی

تشكر میرتاج الدینی از نمایندگان به خاطر حضور در مراسم یكصدمین سالگرد شیخ محمد خیابانی

نماینده مردم تبریز در مجلس با اعلان اینکه شیخ محمد خیابانی در مقابل قرارداد استعماری موسوم به 1919 وثوق الدوله قیام کرد، از ریاست مجلس و نمایندگان به خاطر حضور در مراسم یکصدمین سالگرد شیخ محمد خیابانی تشکر کرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تشکر از نمایندگان مجلس و کمیسیون تلفیق به سبب بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: از حضور ریاست مجلس و تعدادی از نمایندگان که در مراسم یکصدمین سالگرد شیخ محمد خیابانی شرکت کردند، نیز کمال تشکر را دارم. همه ملت ایران و نمایندگان می دانند که شیخ محمد خیابانی، مدرس ثانی بود و وکیل مردم آذربایجان در مجلس دوم و چهارم مشروطه بودند که در مقابل اتمام حجت روس ها در کنار شهید مدرس محکم و استوار ایستاد.
نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم اظهار داشت: شیخ محمد خیابانی در مقابل قرارداد استعماری موسوم به ۱۹۱۹ وثوق الدوله قیام کرد و سبب فسخ و عدم اجرای این قرارداد شد. پس مراسمی برای یکصدمین سالگرد ایشان در تبریز از طرف مجلس شورای اسلامی انجام شد و همین طور بعدازظهر امروز هم در مجلس مشروطه مراسمی برگزار می گردد.1399/12/25
01:39:35
0.0 / 5
999
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱