سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس خبر داد

احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد كشاورزی در سال ۱۴۰۰

احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد كشاورزی در سال ۱۴۰۰

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به گفت وگوی خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: به احتمال زیاد از یکم فروردین ماه، اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی که الان در دست وزارت صمت است، به وزارت جهاد بازخواهد گشت.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا از احتمال بازگشت اختیارات سابق وزارت جهاد کشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: طی گفت وگویی که چندی قبل با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتم، قرار بر این است که از یکم فروردین ماه سال جاری، اختیارات سابق وارت جهاد کشاورزی - این اختیارات امروز به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است - به وزارت جهاد بازخواهد گشت.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی چندی قبل تلاش کرد که در بازگرداندن اختیارات وزارت جهاد کشاورزی میانجی گری کند که اتفاقی نیفتاد. قطعی شدن بازگرداندن این اختیارات نیازمند توافق دو وزیر و موافقت رئیس جمهور است که البته وزیر صنعت، معدن و تجارت از احتمال بالای این توافق خبر دادند و به بنده گفتند که می توانم این مورد را رسانه ای کنم.

به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، ۲۴ بهمن سال ۹۱ قانون جدا شدن وظایف بازرگانیِ بخش کشاورزی از وزارت بازرگانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و تا سالها مسئولیت و اختیارات بازرگانی محصولات کشاورزی به عهده وزارت صنعت؛ معدن و تجارت بود. حدود یک سال پیش اما معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت وزیران در ارتباط با بازگشت اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت را ابلاغ کرد؛ البته نه همه اختیارت.
برپایه مصوبه هیأت وزیران در مردادماه ۱۳۹۸ در مورد تنظیم بازار نهاده های کشاورزی، مسئولیت ذخایر راهبردی و تنظیم بازار کالاهایی مثل گندم، برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولیت نهاده های دامی مثل ذرت، انواع کنجاله و جو برعهده وزارت جهاد کشاورزی است. با این وجود؛ خیلی از منتقدان وضعیت اقتصادی ایران برای حل مشکلات حوزه کشاورزی بارها پیشنهاد کرده اند که همه اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی باید در اختیار این وزارت خانه باشد. نه فقط بخشی از این اختیارات!
منبع:

1399/12/27
11:20:59
0.0 / 5
1282
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱