حدادی:

قوانین و آیین نامه هایی كه مانع مسیر تولید است باید اصلاح گردد

قوانین و آیین نامه هایی كه مانع مسیر تولید است باید اصلاح گردد

به گزارش پارلمان ایران دات کام سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: باید با نگاه توسعه محور به بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری در راه پشتیبانی و رفع موانع تولید گام برداریم.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به نام گذاری سال جدید از جانب مقام معظم رهبری تحت عنوان "تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" درباره راهکارهای تحقق آن، بیان نمود: متاسفانه امروز کار آفرینان و تولید کنندگان ما در پیج و خم بروکراسی ادارای معطل مانده اند. ازاین رو یکی از اقداماتی که باید امسال چه از جانب این دولت و چه از جانب دولت بعدی دنبال شود، اصلاح آیین نامه ها و بخشنامه ها در جهت مانع زدایی از مسیر تولید است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: صدور مجوز یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که در جهت پشتیبانی و رفع موانع تولید باید تسهیل شود. متاسفانه امروز تعداد زیادی از کارگاه ها و تولیدی های کشور یا تعطیل شده و یا درحال تعطیلی است. اصلاح ساختار و حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان می تواند گامی موثر در زمینه اشتغال زایی هم باشد.
نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس خاطرنشان کرد: بخش دیگری از رفع موانع تولید به مجلس باز می گردد که اصلاح قوانین باید در دستور کار مجلس قرار گیرد. قوانینی که مانع مسیر ساخته شده است باید اصلاح گردد. باید با نگاه توسعه همه جانبه و پایدار کار را پیش ببریم. باید با نگاه توسعه محور به بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری در راه پشتیبانی و رفع موانع تولید گام برداریم.
حدادی در انتها تصریح کرد: از طرفی باید به شرکتهای دانش بنیان دقت نماییم. متاسفانه آنطور که باید و شاید در طول سالهای گذشته به دانشگاه ها و پژوهش های علمی توجه نشده است. اگر تولید متصل به پژوهش های علمی شود، کیفیت تولید بالا رفته و می توانیم با تاکید بر توانایی ها و دانش داخلی خود در زمینه پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن گام برداریم.
منبع:

1400/01/14
13:07:19
0.0 / 5
890
تگهای خبر: دولت , رهبری , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام