موافقت كمیسیون آموزش با تفحص از عملكرد سازمان سنجش

موافقت كمیسیون آموزش با تفحص از عملكرد سازمان سنجش

پارلمان ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: در این نشست تقاضای برخی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش با حضور دکتر خدایی رئیس این سازمان مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: آقای نادری بعنوان متقاضی این تفحص سوالاتی را بیان کرد همچون هزینه کرد پول هایی که سازمان سنجش می گیرد. بحث دیگر درباره ارتباط سازمان سنجش با شرکت تعاونی بود که گفتند ارتباطی با هم ندارند و شرکت تعاونی برخی امکانات به سازمان سنجش همچون وسایل ایاب ذهاب و یا کمک های مختصر سالیانه به تعدادی از اعضا می دهد. همین طور درباره استفاده از اموال شخصی سازمان سنجش نیز پاسخ هایی دادند.
وی افزود: درباره بحث موسسات کنکوری نیز آقای خدایی توضیح داد که با مجوز آموزش و پروش است. حق بالاسری که از اینها گرفته می شود حدود هزار میلیارد تومان در سال است یعنی مجوز موسسات کنکور را آموزش و پرورش می دهد و درصدی از درآمد آنها بعنوان حق بالاسری برای هزینه های آموزش و پرورش گرفته می شود.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همین طور اظهار داشت: آقای ویس کرمی نیز سوالاتی درباره ارتباط نویسندگان کتب کنکور با طراحان سوال، بیان نمود. آقای خدایی در پاسخ اظهار داشت که دو روز پس از برگزاری کنکور سوالات منتشر می شود و ارتباط بین آنها را انکار کردند.

فلاحی اشاره کرد: دستور بعدی بررسی تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ درباره عملکرد سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم اسلامی و انسانی دانشگاه ها( سمت) بود. این تقاضا در کمیته فرهنگ و تربیت بررسی شده بود که در جلسه بعدی کمیسیون درباره آن رای گیری می شود.
منبع:

1400/01/15
23:51:19
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: آموزش , تصویب , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴